27.05.2018.
 
Czy łatwo się odchudzać? PDF Drukuj Email
Redaktor: Jolanta Miklar   
09.04.2009.
     Tradycyjnie, na wiosnę, gdy w szafach znikają kożuchy i ciepłe kurtki, a przyroda budzi się ze snu, w naszych głowach zaczyna kiełkować myśl o odchudzaniu. Kolorowe czasopisma prześcigają się, proponując rewelacyjne diety, cudowne pastylki, niskokaloryczne artykuły spożywcze itp. A kiedy jeszcze w telewizji zobaczymy najnowszą modę prezentowaną przez super szczupłe modelki, przelewa się czara goryczy i spontanicznie podejmujemy decyzję o radykalnym odchudzaniu. Zanim jednak zdobędziemy się na ten krok, sprawdźmy czy rzeczywiście nasza waga aż tak odbiega od normy.
Zmieniony ( 06.07.2011. )
Czytaj
 
Zioła odchudzają PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Jacek Roik   
09.04.2009.
Zioła odchudzają
    Jak wyliczono, 70. letni człowiek spędza za stołem około 6 lat życia. W tym czasie zajada około 8 ton produktów zbożowych, 11 ton ziemniaków , 5-6 ton mięsa i ryb , prawie 10 tys. jaj, a wypija 10 tysięcy litrów mleka. W sumie spożywa 100 ton artykułów spożywczych. Niewiarygodne, ale jednak prawdziwe!
     Naturalnym bodźcem skłaniającym człowieka do jedzenia jest uczucie głodu. W mózgu, w podwzgórzu znajduje się prawdopodobnie ośrodek kontroli apetytu. Nie bardzo wiadomo , jak on działa i czym się kieruje, bo przecież waga ludzi jest różna. Niektórzy jedzą dużo i pozostają szczupli, inni jedzą mało, a tyją.

 
Zmieniony ( 04.07.2009. )
Czytaj
 
Zielona lecznica PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
09.04.2009.
Zielona lecznica
      Przebywanie w lesie może być nie tylko przyjemnością i relaksem. Wiele lat temu naukowo udowodniono lecznicze właściwości ekosystemu leśnego i dobroczynny wpływ niektórych roślin na zdrowie człowieka. Od niedawna w wielu placówkach, także w Polsce, wprowadzono sylwoterapię (po polsku: drzewoterapię) – czyli pobudzanie organizmu do samoleczenia przez obecność wśród drzew i krzewów.
       Już samo obcowanie z naturalnym środowiskiem leśnym pozytywnie wpływa na samopoczucie. W lesie nasz organizm szybciej się regeneruje, umysł nabiera nowych sił. Na wiele chorób leczniczo działają fitoncydy - substancje zawarte w olejkach eterycznych, które hamują pewne szczepy bakterii, grzybów i pierwotniaków. Wdychanie sterylnego, leśnego powietrza oczyszcza układ oddechowy. Las jest przecież znakomitym filtrem pobierającym z otoczenia ogromne ilości dwutlenku węgla, w zamian oddaje tlen niezbędny do życia człowieka. Roślinność zwiększa wilgotność powietrza i jest źródłem tzw. jonów ujemnych, korzystnie wpływających na nasze zdrowie.
Zmieniony ( 04.07.2009. )
Czytaj
 
Domowe sposoby na różne dolegliwości PDF Drukuj Email
Redaktor: Zbigniew Przybylak   
09.04.2009.

Domowe sposoby na różne ddolegliwości

                                     Kuracja sokiem z mlecza
   Zimą wątroba jest systematycznie przeciążana. Tutaj gromadzą się rozmaite trucizny, toksyny. Warto więc o nią zatroszczyć się wiosną. Pomocna może być kuracja sokiem z mniszka lekarskiego, czyli popularnego mlecza. Od dawna uznawano tę roślinę za wspaniały eliksir dla wątroby, zwiększający przepływ żółci. Mniszek zalecano również w innych zaburzeniach układu trawiennego m.in. przy cukrzycy. Wskazany bywa przy dolegliwościach nerek, śledziony. Można polecić go przy anemii wraz z sokiem ze świeżej pokrzywy, mającym szczególne właściwości krwiotwórcze i oczyszczające organizm z wszelkich toksycznych produktów przemiany materii.

Zmieniony ( 04.07.2009. )
Czytaj
 
Wierzbówki i wierzbownice na choroby gruczołu krokowego PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Henryk Różański   
09.04.2009.


Wierzbówki i wierzbownice na choroby gruczołu krokowego


    Zapalenie gruczołu krokowego powstaje wskutek infekcji bakteryjnej. Bakterie patogenne mogą przeniknąć z cewki moczowej do przewodów gruczołu krokowego i wywołać stan zapalny, obrzęk, przekrwienie i ból. Choroba objawia się trudnością w oddawaniu moczu, gorączką, dreszczami, krwiomoczem, ropomoczem i bólem promieniującym do okolicy krzyżowej, krocza i odbytu. Leczenie polega na stosowaniu środków przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych, antybiotyków i odkażających drogi moczowe.
     Ropień stercza jest powikłaniem stanu zapalnego lub powstaje w przebiegu innych chorób wskutek przerzutu z ogniska ropnego. Leczenie farmakologiczne jest podobne jak w przypadku zapalenia, niejednokrotnie jednak konieczne jest chirurgiczne nacięcie i wyczyszczenie ogniska ropnego.
     Przerost gruczołu krokowego to nowotwór łagodny (gruczolak). Stan chorobowy nasilają czynniki androgenne i pobudzające ukrwienie narządów miednicy mniejszej (np. ostre przyprawy, niektóre leki pobudzające libido i erekcję, alergeny). Nadmierny rozrost nabłonka powoduje wzrost objętości gruczołu i nacisk na okoliczne narządy.

 

 

Zmieniony ( 04.07.2009. )
Czytaj
 
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk