16.02.2019.
 
Chore mleko PDF Drukuj Email
Redaktor: Jolanta Miklar   
05.01.2010.

Mleko - podstawowy produkt żywnościowy, nieodzowny w jadłospisie, zaczyna wzbudzać kontrowersje. Jego zwolennicy powołują się na wielowiekową tradycję i nawiązują do czasów biblijnych, gdzie było symbolem dostatku i bogactwa. Przecież ziemia obiecana Mojżeszowi przez Pana Boga miała być „mlekiem i miodem płynąca”. Dlaczego więc mleko ma być niezdrowe?


   

Zmieniony ( 12.10.2010. )
Czytaj
 
Wzmacnianie zdrowia skuteczniejsze od szczepionek PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
05.01.2010.

    W przypadku osłabionej odporności, szczepienia np. przeciw grypie nie gwarantują uchronienia się przed tą chorobą. Mechanizm zakodowany w ludzkim organizmie powinien wystarczająco zabezpieczyć człowieka przed różnymi dolegliwościami i wirusami, także przed grypą. Warto zdać sobie sprawę z tego, że przyczyny osłabienia naturalnej ochrony immunologicznej są różne. Należą do nich: zmiany genetyczne człowieka spowodowane przez życie w zanieczyszczonym środowisku, odżywianie produktami zawierającymi szkodliwe związki chemiczne, stres, używki, stosowanie antybiotyków, zły model odżywiania i niewłaściwy tryb życia, oderwanie od natury i - nie mniej ważny czynnik  -  brak ruchu.

 

Zmieniony ( 02.07.2010. )
Czytaj
 
Jak pokonać bezsenność (2) PDF Drukuj Email
Redaktor: Zbigniew Przybylak   
05.01.2010.

   Bezsenność jest najczęściej następstwem strachu przed nią. Powoduje powstawanie w mózgu impulsów hamujących nadejście snu. To opinia  jednego z naukowców z Ośrodka Badania Snu w Chicago. Z drugiej strony przeszkadzać może lęk przed nocą. Lęki nocne są dość powszechne wśród dzieci od 3 do 8 lat. Znany jest przypadek jednego z braci pisarza Tomasz Manna. Wiktor jako dziecko budził się z krzykiem w nocy, której oczekiwał  ze strachem. Dlatego przy jego łóżku paliła się lampka,  której światło  łagodziło obawy przed zaśnięciem i stwarzało nastrój spokoju.

 

Zmieniony ( 02.07.2010. )
Czytaj
 
Złe i dobre zapachy PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
05.01.2010.

   Zmysł powonienia odgrywa ważną rolę w doborze pokarmów, w tworzeniu nastroju, a nawet w zdobywaniu partnerów. Zapachy docierające do naszej psychiki przez nos mogą wpływać na stan zdrowia. Jedną z pierwszych zalecających leczenie aromatami (aromatoterapię) była św. Hildegarda. Od starożytności kobiety podkreślały swoją urodę przeróżnymi kosmetykami, przy czym w odległych czasach pomady, emulsje, olejki zapachowe czy płyny do kąpieli pochodziły wyłącznie z naturalnych substancji. Dopiero w XIX wieku odkryto sztuczne aromaty, a w wieku XX  wraz z rozwojem przemysłu chemicznego, naturalne środki upiększające i do utrzymania higieny zaczęły być wypierane przez produkowane fabrycznie.

 

Zmieniony ( 02.07.2010. )
Czytaj
 
Ropa naftowa jako lek PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Henryk Różański   
05.01.2010.

     W lecznictwie była stosowana od starożytności do końca XIX wieku. Ponieważ wypływała ze szczelin skalnych, nazwano ją olejem skalnym lub olejem ziemnym  petroleum  Oleum Petrae (Oleum Terrae). Nie wiadomo jak dawno człowiek zainteresował się nią jako lekiem. Tłusta, ciemnej barwy i wonna ciecz wzbudziła zainteresowanie i zaczęto ją stosować do leczenia chorób, konserwowania drewna, urządzeń mechanicznych, także do palenia. W starożytnym Egipcie stanowiła składnik impregnatów do balsamowania zwłok.

   

Zmieniony ( 02.07.2010. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 10
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk