20.05.2019.
 
Naturalne leki na migrenę PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Ellnain   
02.07.2010.

     Migreną nazywamy powtarzające się regularnie, zwykle jednostronne bóle głowy. U różnych osób ta dolegliwość może mieć różne objawy. Często bólowi głowy towarzyszą: światłowstręt, zaburzenia czucia smaku i zapachu oraz drętwienie twarzy. Może dochodzić także do wymiotów. Ból trwa najczęściej od 4 do 72 godzin. W terapii tej, wyjątkowo uporczywej, dolegliwości stosowane są syntetyczne środki przeciwbólowe oraz inne leki, mające na celu zmniejszenie bólu bądź wydłużenie odstępów czasowych pomiędzy kolejnymi napadami. Niewiele osób wie, iż nieocenioną pomoc mogą przynieść także środki naturalne.

     

Zmieniony ( 11.10.2010. )
Czytaj
 
Kuracje w domowym SPA PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
02.07.2010.

Rozmowa z Jerzym Kamińskim, głównym specjalistą d.s. produkcji zdrojowej w Uzdrowisku Iwonicz SA

    Żeby skorzystać z  leczenia uzdrowiskowego, niekoniecznie trzeba przyjechać do Iwonicza-Zdroju. Takie  możliwości dają niektóre produkty z tego uzdrowiska?

   - Tak. Nasze produkty dzielą się na lecznicze i kosmetyczne. Lecznicze są zarejestrowane przez ministra zdrowia. Iwonicką sól jodobromową i kostkę  borowinową każdy może sam stosować w domowych kuracjach.  
    Ostatnio ze sklepów zielarskich została urzędowo usunięta m.in. Sól iwonicka. Trudno to zrozumieć, bo przez wiele lat była tam. Dlaczego nie może być teraz?
  - Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z 6.09.2009 została dopuszczona do obrotu tylko w aptekach. Powód jest taki,  że nasze produkty nie spełniły kryteriów dla dopuszczonych do obrotu w placówkach pozaaptecznych.
   Pogorszyła się ich jakość?

Zmieniony ( 11.10.2010. )
Czytaj
 
Jabłka i aronia - owoce na zdrowie PDF Drukuj Email
Redaktor: Maria Skrzeczkowska   
02.07.2010.

    Jabłoń jest królową roślin sadowniczych w naszym klimacie, daje smaczne owoce zawierające witaminy i składniki mineralne, zwłaszcza fosfor i magnez. Jabłka wzmacniają mięśnie i układ nerwowy, poprawiają trawienie, obniżają cholesterol, poprawiają pracę wątroby, jelit, nerek, likwidują zaparcia, działają korzystnie na zęby, włosy i paznokcie.  Można je zjadać w dużych ilościach i prowadzić kuracje oczyszczające. Przyrządzać z nich dżemy, wina, galaretki, kompoty, marmolady, musy i leczniczy ocet. Możemy je zjadać wstanie surowym przez cały rok i wykorzystywać do wielu potraw.

Zmieniony ( 11.10.2010. )
Czytaj
 
Wątroba nie jest z żelaza PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Jacek Roik   
02.07.2010.

      Ból zlokalizowany w prawym podżebrzu, brak łaknienia, którego nie usuwają nawet środki pobudzające apetyt, postępujące chudnięcie, uczucie goryczy w ustach, wzdęcia w jamie brzusznej (zwłaszcza po jedzeniu), nieprzyjemna woń z ust, świąd skóry, zaburzenia nerwowe i psychiczne, stany depresji, rozdrażnienie, drżenie rąk, zaburzenia snu — oto niektóre tylko skargi chorych, mogące sugerować lekarzowi zmiany chorobowe wątroby. Najczęstszym jednak objawem jest słabość ogólna. Jest on uznawany za najistotniejszy u chorych cierpiących na przewlekłe choroby miąższu wątroby.

      Wątroba jest największym narządem miąższowym człowieka. Jej masa wynosi od 1400 do 1700 g. Jest bogato unaczyniona. W ciągu godziny przepływa przez nią ok. 90 litrów krwi. Umożliwia to wykonywanie rozlicznych czynności i dlatego nie bez powodu nazwano ją  „centralnym laboratorium" organizmu.

    

Zmieniony ( 30.09.2010. )
Czytaj
 
Zioła na wątrobę PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Henryk Różański   
02.07.2010.

Zioła na schorzenia wątroby i pęcherzyka żółciowego (1)

      Fitoterapia jest szczególnie przydatna w leczeniu i zapobieganiu chorób wątroby i pęcherzyka żółciowego. Dysponuje środkami o długotrwałym i łagodnym działaniu oraz preparatami szybkimi i radykalnymi. Preparaty roślinne wolno ale długotrwale działające zaleca się w przewlekłych schorzeniach układu żółciowego i samej wątroby. Stosowane są kilka miesięcy, nawet lat, np. cynaryna (w liściach, pąkach kwiatowych karczocha), sylimaryna (w ostropeście), ziele dymnicy, korzeń czarnej rzepy, korzeń i ziele mniszka, kłącze kurkumy czyli ostryżu, korzeń cykorii, kwiat kocanki, ziele rzepiku, ziele lebiodki, ziele szanty.

    

Zmieniony ( 12.10.2010. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 11
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk