20.05.2019.
 
Dotykanie choroby PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
12.10.2010.
    Terapeuta Robert Przybyś lekko wodzi palcami wskazującymi po policzkach dziecka, potem wzdłuż małżowin usznych, uciska punkty na jego skroniach, na środku czoła, podbródku, policzkach. Obejmuje palcami żuchwę. Rozmasowuje całą buzię, po czym na moment przytrzymuje palce wskazujące na łuku brwiowym. Kręci kółeczka nad skrońmi. Roczny Ernest na początku niespokojny, popłakuje, a po chwili zasypia. Manipulacje na jego główce trwają jeszcze prawie godzinę. Po kilkudziesięciu takich zabiegach widać efekty. 
Zmieniony ( 07.04.2011. )
Czytaj
 
Relacje uzdrowionych PDF Drukuj Email
Redaktor: Stanisław Lis   
12.10.2010.
   W 1999 roku odczuwałem ból w okolicy serca, który utrudniał mi chodzenie. Udałem się po poradę lekarską do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu, gdzie wtedy mieszkałem. Wykonano koronografię i na podstawie wyników, lekarze orzekli, że muszę się poddać operacji wstawienia bajpasów, bo cholesterol zatkał mi żyły w 80 %. Jako wieloletni nauczyciel, mam swoich byłych uczniów - obecnie profesorów medycyny. Kiedy zasięgnąłem ich opinii, usłyszałem, że operacja jest połowicznym rozwiązaniem i tylko w 50 % zapewnia na stałe pozbycie się dolegliwości układu krążenia. 
    Rozmawiałem też ze znajomymi, którzy mają wstawione bajpasy. Powiedzieli, że żyły się zatykają i trzeba odnawiać zabieg. 
Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj
 
Nalewka z dziewanny wielokwiatowej PDF Drukuj Email
Redaktor: Marek Ellnain   
12.10.2010.
    Dziewanna wielkokwiatowa (Verbascum thapsiforme) oraz jej bliska krewna – dziewanna kutnerowata (Verbascum phlomoides) to rośliny z którymi zapewne spotkał się każdy z nas. Wysokie, dochodzące do 2 metrów łodygi, pokryte charakterystycznymi włoskami (kutner) oraz pięknymi, żółtymi kwiatami przykuwają wzrok i zachwycają. Ta piękna roślina nie tylko cieszy nasze oczy swym wspaniałym wyglądem, jest także cennym surowcem leczniczym mogącym oddać nieocenione usługi w terapii schorzeń górnych dróg oddechowych np. zapalenia oskrzeli, krtani czy uporczywego kaszlu. 
Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj
 
Zioła na schorzenia wątroby (2) PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Henryk Różański   
11.10.2010.
   Kocanka (Helichrysum) (Everlasting, Immortelle) wywiera działanie na wątrobę i przewód pokarmowy dzięki zawartości flawonoidów, fenolokwasów, trójterpenów, laktonów, fitosterolów, olejku eterycznego i hydroksykumaryn. Wyciągi mają właściwości ochronne na miąższ wątroby, przeciwwysiękowe, żółciopędne, bakteriostatyczne i odtruwające. Regulują perystaltykę jelit, zapobiegają nieżytom żołądka. 
    Dziurawiec (Hypericum) należy do najbardziej popularnych „ziół wątrobowych”. Efektywnie hamuje biegunki i stany zapalne w żołądku, jelitach, trzustce i wątrobie. Poprawia samopoczucie psychiczne (antydepresyjny). Uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, hamuje wysięki zapalne. Pobudza procesy detoksykacji i wydalania szkodliwych oraz zbędnych metabolitów. Działa bakteriostatycznie wobec gronkowców i paciorkowców. Zapobiega niestrawności. Wywiera ochronne działanie na hepatocyty. Znana jest w medycynie aktywność przeciwwirusowa hiperycyny dziurawca. 


Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj
 
Jad pszczeli PDF Drukuj Email
Redaktor: Marcin Kijak   
11.10.2010.
    Jad pszczeli jest wydzieliną gruczołów jadowych robotnic i matek pszczoły miodnej. Gromadzą go w zbiorniczku błoniastym w odwłoku, u nasady aparatu obronnego, czyli żądła. Zbiorniczek jadowy otwiera się i w momencie jego wbijania, jad wpływa do ranki w skórze. Woreczek jadowy może pomieścić od 0,3-0,4 mg tej substancji, a pszczoła w czasie użądlenia wprowadza jej około 0,012 mg. Jest to jej środek obronny i służy do walki z wrogami. 
                
Zmieniony ( 08.01.2011. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 11
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk