20.05.2019.
 
Dziecko na zamówienie PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Barnaś   
08.01.2011.

   W dyskusji na temat metody zapłodnienia in vitro politycy używają argumentu, że nie można pozbawiać rodziców szczęścia, jakim jest doczekanie się potomstwa. Nie mówią przy tym o zagrożeniach, jakie stwarza ta metoda dla zdrowia matki i dziecka. Pomijają też najważniejsze, czyli działanie wbrew prawom natury. Przemilcza się lekceważenie jednego z wielkich dzieł Stwórcy. A tych człowiek nie potrafi ulepszyć.

 

Zmieniony ( 04.10.2011. )
Czytaj
 
Relacje uzdrowionych PDF Drukuj Email
Redaktor: Bernardeta Hagel   
08.01.2011.

     Remont zakupionego domu dobiegał końca, oboje z mężem mieliśmy pracę, ja zakończyłam studia magisterskie, minęły niecałe dwa lata naszego małżeństwa. Wszystko układało się po naszej myśli, więc zaczęły się dalsze plany – teraz czas na dzidziusia. Tak by nam pasowało na styczeń 2008 r. I w tym momencie pojawiła się „niespodzianka” – upływał miesiąc za drugim, nawet doszło już do upragnionego stycznia, a na dzieciątko żadnego widoku. Choć oboje z mężem jesteśmy wierzący, jakoś nie mieściło nam się to wszystko w głowie. Pojawiały się pytania: Czy coś jest z nami nie tak? Czy za dużo chcemy? Przecież nie ma w tym nic złego, bo my pragniemy dziecka, któro jest przecież samym dobrem, jest Bożym błogosławieństwem.

 

Zmieniony ( 07.04.2011. )
Czytaj
 
Zgryz warunkiem dobrego zdrowia PDF Drukuj Email
Redaktor: Agnieszka Tomaka   
08.01.2011.

    W ostatnich latach zapanowała w Polsce moda na leczenie ortodontyczne. Ludzie chcą się ładniej uśmiechać. I słusznie! Pacjenci często jednak nie zdają sobie sprawy, jak wiele ,,dodatkowego” zdrowia mogą sobie dostarczyć i jak wielu kłopotów w przyszłości uniknąć, ustawiając prawidłowo zgryz. Gdy zaczęłam swoją przygodę z ortodoncją, mój pierwszy nauczyciel, zwolennik bezekstrakcyjnego leczenia, dr Brock Rondeau nauczył mnie szerszego spojrzenia na pacjenta. Człowiek to nie oddzielne części: zęby, ręka, noga, tarczyca, śledziona, ale bardzo złożony organizm. Usterka w jakimkolwiek miejscu, choćby niewielka, powoduje kaskadę zmian i zaburzeń w całym ciele. Wyobraźmy sobie, że jesteśmy zbudowani z przestrzennych puzzli. Jeżeli z tej bryły jaką jesteśmy wyjmiemy jeden nawet najmniejszy element, lub tylko nieznacznie zmienimy jego położenie, cała reszta nie runie od razu. Ale czy będzie dostatecznie stabilna?Zmieniony ( 06.07.2011. )
Czytaj
 
Czy jesteś kandydatem do zawału? PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Jacek Roik   
08.01.2011.

    W książce pt. „Jak ustrzec się choroby wieńcowej i zawału”, napisanej przez profesorów Dymitra Aleksandrowa i Aleksandra Michalika, znalazłem interesujący test, do którego rozwiązania namawiam Czytelników.

Czy jesteś kandydatem do zawału serca?

1. Czy jesteś otyły lub masz nadwagę?

2. Czy palisz papierosy?

3. Czy masz podwyższony poziom cholesterolu we krwi?

4. Czy prowadzisz siedzący, mało ruchliwy tryb życia? 

5. Czy masz podwyższone ciśnienie krwi? 

Zmieniony ( 30.07.2011. )
Czytaj
 
Emocjonalne zniewolenie PDF Drukuj Email
Redaktor: o.Wiesław Krupiński SJ   
08.01.2011.

    Postawa ta jest przeciwieństwem chłodu uczuciowego: dominuje w niej nadopiekuńczość i naduczuciowość. Tę skrajność często widać tam, gdzie matka sama wychowuje dziecko lub gdy rodzice traktują je jak jedyną własność, zwłaszcza mając tylko jedno. Tak wychowywane związane jest z nimi (lub z matką) tak mocno, że niemal osaczone ich uczuciowością.
    Gdy dziecko nie ma ojca, matka chce ten brak nadrobić, dlatego silnie wiąże je ze sobą, jednocześnie staje się ono dla niej zabezpieczeniem przed samotnością i lękiem o siebie. Taka matka długo trzyma potomstwo za rękę, nie pozwala na samodzielne decyzje, układa za nie wszelkie plany, wykonuje prace itp.

Zmieniony ( 07.04.2011. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 12
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk