22.01.2020.
 
Jaka żywnośc służy zdrowiu PDF Drukuj Email
Redaktor: Jolanta Miklar   
06.07.2011.
   Czy w rzeczywistości czy jest aż tak wiele chorób? Nie! Choroba jest tylko jedna. To naturalna próba organizmu wydalenia toksycznych związków z krwi. Wszystkie choroby według dr Johna Tildena (1851-1940) nie są niczym innym, jak tylko toksemicznym kryzysem. Typowym przykładem takich kryzysów są choroby wieku dziecięcego takie, jak ospa, odra, różyczka, świnka, koklusz itp.   Przypatrzmy się ich objawom. Może być: biegunka, wymioty, wysypka, katar, pocenie się, płacz. Wszystko to są toksyczne wydzieliny, jakich organizm chce się pozbyć, bo w nich znajdują się substancje trujące nasz organizm (…)
   A skąd toksyny w żywności? Żeby lepiej zobrazować ten problem, podzielmy naszą żywność na dwie grupy: żywność pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. W pierwszej - jednym ze źródeł toksyn jest zatruta gleba. 
Zmieniony ( 04.10.2011. )
Czytaj
 
Pokonałam raka PDF Drukuj Email
Redaktor: Bożena R.   
06.07.2011.

    23 lata temu zdiagnozowano u mnie raka III stopnia, w stadium przedinwazyjnym. Byłam w piątym miesiącu ciąży. Zgłosiłam się do lekarza, żeby poprowadził mnie do porodu. Miało to miejsce w Chicago, wtedy tam mieszkałam. Badanie przeprowadzono w szpitalu. Po kilku dniach, w domu obudził mnie telefon z mrożącą krew w żyłach wiadomością: proszono mnie o natychmiastowe przybycie do szpitala na powtórne badanie diagnostyczne, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że wykryto komórki rakowe. Po raz drugi zgłosiłam się do szpitala, pobrano próbki, po kilku dniach dokładnie potwierdziły pierwszą diagnozę. Na rozmowę z lekarzem umówiono mnie kilka dni później. 
Był to dla mnie wstrząs. Totalny, prawdziwy koniec świata! 

 

Zmieniony ( 17.04.2012. )
Czytaj
 
Zbierajmy zioła PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
06.07.2011.

    Zioła spotykane w sprzedaży, w większości pochodzą z upraw, w jakich stosuje się środki chemiczne znane w rolnictwie. Co prawda w ograniczonym stopniu i pod kontrolą odbiorców (firm zielarskich), jednak trudno właściwości tych roślin porównać z rosnącymi w naturalnym środowisku. Najlepiej więc przygotować sobie samemu leki ziołowe. Żeby te działały skutecznie, surowce do nich muszą być zebrane starannie, z zachowaniem kilku zasad.
    Przede wszystkim należy przestrzegać kalendarza zbioru, można taki znaleźć  w fachowej literaturze. Oto kilka przykładów. Wczesną wiosną, przed rozpoczęciem wegetacji, zbiera się korę np. kasztanowca, kruszyny, żywokostu, także pączki topoli. Nieco później: liście brzozy,  ziele mniszka, a w jeszcze późniejszym czasie wiosennym: kwiat akacji, liście pokrzywy, ziele przetacznika. 

Zmieniony ( 04.10.2011. )
Czytaj
 
Złociste ziarnko pszenicy PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Jacek Roik   
06.07.2011.

    Ileż ludzkość ma tej roślinie do zawdzięczenia! Pszenica jest najstarszym zbożem chlebowym, została rozpowszechniona na wszystkich kontynentach. Obecnie uprawia się około 3000  jej odmian. Ziarno można wykorzystać w żywieniu człowieka w postaci mąki, kaszy, otrąb, zarodków i kiełków. Aby podkreślić walory zdrowotne tych ostatnich, musimy się zapoznać z budową ziarna.
Większą ilość ziarniaków zbóż, rolnicy określają zbiorową nazwą: ziarno. Ziarniak składa się z zarodka, bielma i okrywy owocowo-nasiennej. Okrywa zapewnia dobra ochronę zarodkowi i bielmu nasienia. Bielmo, wypełniając wnętrze ziarenka, stanowi 70-80 % masy owocu. Zewnętrzna warstwa komórek bielma przylegająca do okrywy ziarniaka jest obficie wypełniona zapasowym białkiem aleuronowym. Pozostałe komórki bielma zawierają skrobię.

Zmieniony ( 04.10.2011. )
Czytaj
 
Postawa brutalno-konfliktowa PDF Drukuj Email
Redaktor: o. Wiesław Krupiński SJ   
06.07.2011.

    Postawa ta jest bardzo często widoczna w naszych polskich rodzinach. Przyczyną konfliktów i brutalnych zachowań jest najczęściej alkohol. Bywa też i tak, że rodzice na trzeźwo potrafią burzyć w domu harmonię i spokój, kiedy dochodzi między nimi do nieporozumień i konfliktów. Nadużywanie alkoholu przez jedno z rodziców lub przez ojca i matkę razem jest przyczyną wielu tragedii i dramatów dzieci. Dla dziecka nie ma większego skarbu nad rodziców. Nie ma dzieci niekochających ojca i matki. Alkoholizm obojga to utrata szczęścia dla ich potomstwa. Żadne dziecko nie jest szczęśliwe, kiedy z powodu alkoholizmu najbliższych zostaje oddane do domu dziecka.
     Dom, w którym nadużywa się alkoholu, nie stwarza dobrych warunków dla uczuciowego rozwoju dzieci. Kiedy pijany ojciec robi awantury, dziecko czuje się zagrożone, boi się również o matkę będącą najczęściej obiektem ataków męża. Jeśli dochodzi do rękoczynów, to każdy powrót ojca do domu przeżywany jest w wielkim napięciu, zwłaszcza gdy ten powrót jest opóźniony.  Z czasem nie tylko matka, ale i dzieci wpadają w nerwice i inne choroby. Dzieci wstydzą się własnego ojca, zwłaszcza w mniejszym  środowisku. W szkole prowadzą „życie samotnika”, bojąc się negatywnych opinii o rodzicu. Wstyd za niego nie pozwala  im na bliższe kontakty z przyjaciółmi i sąsiadami.
Dziewczęta niekiedy przenoszą swoje lęki na mężczyzn. Z jednej strony nie chcą być same, a z drugiej – pragną nie przeżywać znowu piekła, jakie miały we własnym domu(…)
                                                                                            o. Wiesław Krupiński SJ
                                                                                                                         Więcej w numerze 18 Porad na zdrowie

 

Zmieniony ( 04.10.2011. )
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 14
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk