03.06.2020.
 
Floroterapia ( 4) Słonecznik zwyczajny i bulwiasty PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Henryk Różański   
04.10.2011.

Floroterapia ( 4)
Słonecznik zwyczajny i bulwiasty

    Słonecznik zwyczajny (roczny) - Helianthus annuus Linne jest źródłem nie tylko cennych nasion, również leczniczego surowca zielarskiego - kwiatu Flos Helianthi. Kwiat słonecznika powinien być pozyskiwany w pełni kwitnienia. Najwartościowsze są żółte kwiaty języczkowe, popularnie nazywane płatkami, choć aktywne składniki posiadają również kwiaty rurkowe, osadzone na mięsistym dnie kwiatowym. Na kwiatach rurkowych znajduje się również odżywczy i leczniczy pyłek. 
 

Zmieniony ( 04.01.2012. )
Czytaj
 
Uzdrawiająca natura (1) PDF Drukuj Email
Redaktor: Zbigniew Przybylak   
04.10.2011.
    Spanie na powietrzu i obserwowanie przed zaśnięciem gwiazd zapewnia sen głęboki i pełnowartościowy. Obcowanie z bezmiarem Kosmosu pozwoli oderwać się od trosk i kłopotów, uwalnia mózg od rozmaitych przeciążeń i łagodzi napięcia wywołane stresem. Do takich wniosków, choć przecież oczywistych i zauważonych przez wiele osób ceniących wieczorne spacery, doszli psychologowie amerykańscy i japońscy. Obserwacje wykorzystano w USA. Skonstruowano tam domowe planetaria zapewniające dobry sen, bez tabletek nasennych, które są zmorą współczesnych społeczeństw cywilizowanych.
Nie tylko Kosmos działa kojąco. 
Zmieniony ( 04.01.2012. )
Czytaj
 
Co ukrywają producenci? PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
04.10.2011.

Rozmowa z Jerzym Wiśniewskim, Wojewódzkim Inspektorem Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Rzeszowie

Zacznijmy od tego, jaki jest zakres działania IJHARS?
    - Do najważniejszych zadań należy nadzór nad jakością artykułów rolno-spożywczych, w szczególności kontrola jakości artykułów w produkcji i obrocie, w tym eksportowanych i sprowadzanych z zagranicy, kontrola graniczna artykułów, wydawanie świadectw jakości, powiadamianie o niebezpiecznych produktach. Poza tym kontrola składowania i transportu, zbieranie informacji o sytuacji na rynkach rolnych, współpraca z administracją rządową, policją, samorządami i jednostkami branży rolniczej. Dokonywanie oceny na wniosek zainteresowanych, czy artykuł spełnia wymagania jakościowe.
Jakie są konsekwencje, kiedy ktoś zgłasza uwagi do jakości żywności ?
  

Zmieniony ( 04.01.2012. )
Czytaj
 
Jaka żywność służy zdrowiu (2) PDF Drukuj Email
Redaktor: Jolanta Miklar   
04.10.2011.

    Oto kilka przykładów wartościowych, a jakże niedocenianych pokarmów.
Ziemniaki. Panuje o nich opinia, że są tuczące. Nic bardziej mylnego! 100 g ziemniaków zawiera tylko 80 kalorii. Tuczące są dodatki do ziemniaków: tłuszcze, sosy i mięso. To niedoceniane warzywo posiada idealny skład aminokwasów, dużo witaminy C (ekologiczne, gotowane jak najkrócej i w łupinach). Ziemniakami można się żywić przez cały rok, nie powodując niedoborów składników odżywczych. 

Zmieniony ( 04.01.2012. )
Czytaj
 
Co z rolnictwem i co z nami? PDF Drukuj Email
Redaktor: o. dr Stanisław Jaromi OFM Conv   
04.10.2011.
    Trwa walka o kształt polskiego rolnictwa. Chcemy w debacie na temat GMO zaprezentować swoje stanowisko. Organizmy zmodyfikowane genetycznie wydają się być wielkim, niekontrolowanym i kosztownym eksperymentem, dążącym do opanowania światowej produkcji żywności i podporządkowania rolników komercyjnym celom. Już znane negatywne skutki sprawiają, iż GMO jawi się jako jeden z największych problemów etycznych w historii nauki.
Zmieniony ( 04.01.2012. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 16
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk