03.06.2020.
 
Czasem wystarczy postawić bańki PDF Drukuj Email
Redaktor: lek. med. Narcyz Sadłoń   
04.04.2016.

    W XXI wieku osiągnięcia medycyny w zakresie diagnostyki i leczenia są niepodważalne. Rozwój medycyny nie powoduje jednak wyeliminowania problemów zdrowotnych, nawet zdarza się, że niewłaściwie prowadzone leczenie wpływa negatywnie na chorego. Przeziębienie, grypa, infekcja wirusowa to często objawy sezonowo nasilających się problemów zdrowotnych wynikających ze szkodliwego działania wirusów chorobotwórczych. W walce z tym często zostajemy osamotnieni i mało skuteczni. Lekarz podstawowej opieki medycznej, nawet szpital, nie mają nam nic do zaoferowania poza sposobami, które możemy sami sobie zaaplikować. Opublikowany w 2009 r. Narodowy Program Ochrony Antybiotyków, również liczne rekomendacje krajowe i międzynarodowe przez pierwszy okres infekcji (3, 5, 7 a nawet 10 pierwszych dni od pojawienia się objawów przeziębienia – zależnie od źródła) dają nam bardziej odpowiedź czego nie powinniśmy stosować w terapii, nie wskazując co robić, aby skutecznie i szybko leczyć bez narażania na powikłania. Instytut Zdrowego Leczenia i Fundacja „Leczyć Zdrowo” stosują sprawdzoną w wieloletniej praktyce metodę leczenia chorób infekcyjnych oraz regeneracji układu odpornościowego, szczególnie w przypadku infekcji o etiologii wirusowej. (…)
       Wypraktykowaliśmy zasadę wczesnego stosowania baniek lekarskich. Zalecamy je w najwcześniejszych okresach infekcji wirusowych, gdy pojawiają się pierwsze objawy stanu zapalnego. W praktyce oznacza to stawianie baniek dziecku, u którego pojawia się katar, pierwsze pokasływanie czy stan podgorączkowy. Postawione wieczorem nie ograniczają aktywności następnego dnia. Jeżeli dziecko budzi się w dobrej formie, a jego stan w normalnych okolicznościach pozwalałby na wysłanie go do szkoły, nie przetrzymujemy go w domu z powodu baniek. Twierdzimy, że baniek nie da się „przeziębić”. (…)
            

Zmieniony ( 04.07.2016. )
Czytaj
 
Dlaczego warto karmić piersią PDF Drukuj Email
Redaktor: Katarzyna Głos   
04.04.2016.
    Mleko matki jest idealne pod względem jakościowym i ilościowym dla organizmu młodego człowieka. Skład mleka jest zmienny, dostosowuje się do potrzeb rosnącego dziecka. Tuż po porodzie, przez ok. 4 dni wydzielana jest siara (colostrum), bardzo bogata w białko, enzymy i przeciwciała chroniące młody organizm przed infekcjami. Następnie, między 5. a 14. dniem, pojawia się mleko początkowe, w którym stopniowo zwiększa się ilość laktozy i tłuszczu, a zmniejsza ilość białka. W trzecim tygodniu gruczoł piersiowy uzyskuje pełną dojrzałość czynnościową i zaczyna produkować mleko dojrzałe, którego skład również ulega modyfikacjom w czasie wzrostu dziecka.
                        Najważniejsze składniki
    Białko – występuje w ilości od 0,9 do 1,4 g/100 ml, w tym białka serwatkowe i kazeinowe w stosunku 3:1 (w mleku krowim stosunek jest odwrotny 1:3). Białka serwatkowe łatwiej ulegają strawieniu i szybciej opuszczają żołądek. Poza białkami budulcowymi (kazeina) znajduje się cały szereg białek funkcjonalnych. Wyizolowano około 80 enzymów (amylazy, lipazy, oksydazy, laktazy). Na szczególną uwagę zasługują: laktoperoksydaza, która wykazuje działanie bakteriostatyczne i bakteriobójcze m.in. wobec paciorkowców (…)
                    Korzyści dla dziecka i mamy
    Karmienie dziecka mlekiem kobiecym ma niewątpliwe korzyści zarówno dla młodego organizmu, jak i dla mamy. Oto kilka najważniejszych:
Zmieniony ( 18.08.2016. )
Czytaj
 
Masaże - rodzaje i skuteczność PDF Drukuj Email
Redaktor: Henryk W. Szczepański   
04.04.2016.
    Problemy z kręgosłupem i chorobami odkręgosłupowymi dotykają znacznej części populacji. Odchodzenie od leczenia farmakologicznego, które tylko minimalizuje dolegliwości a nie usuwa ich przyczyn oraz strach przez zabiegami chirurgicznymi, które tylko w pewnym procencie i na krótko przynoszą ulgę, powodują szukanie alternatywnych rozwiązań w medycynie naturalnej. Wśród wielu ofert pacjent szuka tej, która wydaje się najskuteczniejsza. Ten stan rzeczy spowodował renesans, wręcz zalew różnego rodzaju propozycji terapii manualnych, jakie w wielu przypadkach są skuteczne.
    W pogoni za zyskami namnożyło się wiele egzotycznie brzmiących metod, które niewiele pomagają w leczeniu, za to nieźle się sprzedają. Dech mi zaparło, np. kiedy w reklamie masaży czekoladą wśród zaleceń wyczytałem, że „są one bardzo skuteczne przy dyskopatii, rwie kulszowej i innych bólach kręgosłupa”. W pewnym sensie jest to racja, lecz skuteczność tych metod można porównać do woskowania karoserii samochodu przy problemie z łożyskami w kołach. Niewątpliwie, nawoskowana karoseria łatwiej pokonuje opór powietrza, więc łożyska będą mniej obciążone. Cóż, trudno się dziwić, że każdy poszukuje odbiorcy, żeby zarobić. (…).
    Każdy masaż dobry

    W zasadzie każdy masaż, bez względu na nazwę, w większym lub mniejszym zakresie jest masażem leczniczym. Wpływa na poprawę krążenia, pobudza zakończenia nerwowe, a tym samym uaktywnia system obronny organizmu, jest chwilą relaksu łagodzącą napięcia stresowe.
            
Zmieniony ( 10.10.2016. )
Czytaj
 
Bajpasy, albo... dieta PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
04.04.2016.
    Wstawianie tzw. bajpasów (by-pass), czyli sztucznych odcinków tętnic w miejsce naturalnych, zatkanych płytkami miażdżycowymi, należy do częstych zabiegów chirurgicznych. Czy ta operacja jest zawsze skuteczna i potrzebna? Przypadek opisany przez naszego czytelnika w numerze 15 Porad jest najlepszym świadectwem, że wstawienia bajpasów można uniknąć, a choroba naczyń krwionośnych ustępuje po zastosowaniu diety oczyszczającej. W wyjątkowych przypadkach, kiedy trzeba ratować życie, udrożnić przepływ krwi, bajpasy są wyjściem, ale takie sytuacje nie zdarzają się często.    
   
Zmieniony ( 20.07.2016. )
Czytaj
 
Czy nowoczesna kuchenka jest bezpieczna? PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
04.04.2016.
    Współczesne sposoby podgrzewania czy gotowania nie są obojętne dla zdrowia. Urządzając kuchnię, warto się zastanowić czy wybrać rozwiązania nowoczesne, wygodne, czy jednak tradycyjne, nie budzące wątpliwości co do skutków zdrowotnych?
             Fale zamiast płomieni
    Jak to możliwe, że falami elektromagnetycznymi można podgrzać potrawę? Odpowiedź na to znajdujemy w fizyce. Urządzenia takie jak radar czy telefon komórkowy emitują pole elektryczne sprzężone z polem magnetycznym. Energia tych fal działa również na inne przedmioty i cząsteczki materii. Mikrofale wprawiają w ruch cząsteczki wody znajdujące się w nagrzewanym obiekcie. Energia drgających cząsteczek wody jest przekazywana innym cząsteczkom podgrzewanego ciała, a wtedy rośnie jego temperatura.(…)
   
Zmieniony ( 04.07.2016. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk