04.07.2020.
 
Naturalne sposoby obniżania gorączki PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
03.10.2019.
    Na wstępie uwaga: wystąpienie gorączki jest zjawiskiem pozytywnym, reakcją obronną organizmu. Krótkotrwała temperatura przekraczająca 36,6 °C ma znaczenie w walce z chorobą, dlatego, zwłaszcza u dzieci, nie powinno się jej obniżać zbyt pochopnie. Dzięki podwyższeniu temperatury ciała o 1 do 2°C organizm sam pokonuje niektóre wirusy i bakterie. Podawanie zbyt wcześnie środków przeciwgorączkowych osłabia naturalne mechanizmy ustroju. Jeśli wysoka gorączka trwa dłuższy czas, aby uniknąć osłabienia organizmu trzeba ją obniżyć, najlepiej rozpocząć od  naturalnych środków.  
Metody słynnych naturalistów
    Rady dla lepszego przetrwania okresu samouzdrawiania: Chory z podwyższoną temperaturą nie powinien przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Nie musi cały czas leżeć w łóżku. Warto zadbać o to, by dobrze wietrzyć pokój w jakim przebywa chory. Niewskazane jest przegrzewanie dzieci ani starszych, działa to osłabiająco.
    Gdy temperatura przekracza 40 °C lub wysoka utrzymuje się dłuższy czas, zwłaszcza u dziecka, u osoby z nadciśnieniem lub innymi dolegliwościami, trzeba skorzystać z pomocy lekarza lub samemu podjąć jej obniżanie. Podajemy niektóre wypraktykowane metody.
  
Zmieniony ( 10.02.2020. )
Czytaj
 
Konopie w leczeniu bólu PDF Drukuj Email
Redaktor: Pola Kmiecik   
03.10.2019.
    Człowiek zmagający się z przewlekłym bólem traci siły i motywację do walki z chorobą, dlatego cały świat medyczny kładzie akcent na zwalczanie tego czynnika. Pomocna może być medyczna marihuana, od niedawna dostępna także dla polskich lekarzy i pacjentów. O przeciwbólowym potencjale konopi rozmawiamy z Dorotą Gudaniec, założycielką Centrum Terapeutycznego Max Hemp, które specjalizuje się we wspieraniu pacjentów i lekarzy w terapii opartej o konopie.
Co leczy medyczna marihuana?
    - Marihuana nie leczy, leczą – a właściwie wykazują działanie lecznicze – kannabinoidy, czyli substancje aktywne zawarte w konopiach. Wskazań do stosowania i potencjalnych właściwości jest wiele, a najbardziej popularne i najlepiej udokumentowane jest właśnie działanie przeciwbólowe. Obok niego wskazuje się też często działanie przeciwspastyczne, nasenne, przeciwpadaczkowe.

Zmieniony ( 20.01.2020. )
Czytaj
 
Przemoc w rodzinie (1) PDF Drukuj Email
Redaktor: Liliana Otręba   
03.10.2019.
    Każdego dnia w mediach pojawiają się informacje dotyczące przemocy w rodzinie. W Polsce najczęściej popełnianym przestępstwem, po przestępstwach przeciwko mieniu i życiu, są  właśnie akty przemocy w domach. W badaniach TNS OBOP w 2010 r., 60 % pytanych osób przyznała, że znają przynajmniej jedną taką rodzinę, w której dochodzi do przemocy wobec kobiet. Ponad jedna piąta badanych mówiła, że doświadczyła przemocy ze strony osoby wspólnie z nią zamieszkującej. Ponad 90 % sprawców przemocy w rodzinie stanowili mężczyźni, ofiarami były kobiety, często są również dzieci. Są świadkami przemocy skierowanej np. wobec swojej matki czy siostry, a często one same doświadczają znęcania się fizycznego i psychicznego(…). Statystyki pokazują, że sprawcy przemocy wywodzą się z wszystkich grup społecznych i zawodowych.
Zmieniony ( 20.01.2020. )
Czytaj
 
Floroterapia - kwiat płomyka (floksa) PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Henryk Różański   
03.10.2019.
     Rodzaj Phlox, czyli płomyk (floks) lub płomieńczyk, należy do rodziny wielosiłowatych. Liczy około 65 gatunków roślin zielnych lub krzewinek. Obejmuje gatunki jednoroczne oraz wieloletnie. Większość pochodzi z Ameryki Północnej, ale są uprawiane na całym świecie. Najbardziej znanym gatunkiem jest floks trwały. (…)Surowcem zielarskim jest kłącze z korzeniami, ziele kwitnące oraz sam kwiat floksa (płomyka). Kwiaty obrywamy świeżo rozwinięte. W niewielkich ilościach można je dodawać do sałatek i polewać olejem konopnym, rydzowym, z oliwek lub lnianym i spożywać jako środek odtruwający (czyszczący krew), nie więcej jednak jak 10 kwiatów dziennie.
    Kwiaty płomyka można suszyć w przewiewnym i ciemnym miejscu, albo przetwarzać na świeżo (nalewka, napar, ocet). Wartość lecznicza kwiatów utrzymuje się przez 10 - 12 miesięcy. Kwiaty to surowiec saponinowo-flawonoidowo-antocyjanowy.(…)
                     
Zmieniony ( 20.01.2020. )
Czytaj
 
Leczą czy szkodzą? PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
03.10.2019.
    Ważne, by kupując lek, jego użycie skonsultować z lekarzem. Także zastanowić się, czy przyjmować lek przepisany przez lekarza, gdy równocześnie stosuje się kilka innych lub, gdy użycie zaleconego może nas narazić na skutki uboczne.   
    Amerykański lekarz naturalista dr Joseph Mercola twierdzi, że „wiele lekarstw nie spełnia dobrze swojego zadania i nie usuwa przyczyn choroby, a tylko sprawia, że pacjent uzależnia się od nich na całe życie. Po użyciu pewnej dawki, zaprzestanie stosowania leku wywołuje symptomy chorobowe jak np. nadciśnienie, większy cholesterol, co wymusza stosowanie coraz większych jednostek”. Dr Mercola podkreśla, że większość środków farmakologicznych powoduje zakłócenie naturalnego biologicznego funkcjonowania organizmu.
    Nie tylko przeciwbólowe
    Przedawkowanie paracetamolu wywołuje nieodwracalne uszkodzenie wątroby, ostrą niewydolność nerek i zaburzenia pracy mięśnia sercowego. Może nawet doprowadzić do śmiertelnego zatrucia.
 
Zmieniony ( 21.01.2020. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk