05.07.2020.
 
Jak niebezpieczni są lekarze PDF Drukuj Email
Redaktor: lek.med.Tomasz Nocuń   
03.07.2013.
     Współczesna medycyna leczy lekami bez usunięcia przyczyny choroby. Toksyczne leki nie wyleczą z chorób cywilizacyjnych będących wynikiem niezdrowego trybu życia. Leki tłumią tylko objawy, nie leczą przyczyny choroby. Leki nie są bezpieczne ani obojętne dla zdrowia. Ich stosowanie zawsze jest obarczone ryzykiem działań ubocznych. Lecząc jedną chorobę, powodują często inne wskutek toksycznego działania. Są bardzo nienaturalne dla organizmu ludzkiego. 

     Choroba nie powstaje z powodu braku lekarstw, a leki uważamy za toksyczne i szkodliwe dla zdrowego człowieka, dlatego większość jest dostępna tylko na receptę, by uchronić zdrowych przed szkodliwym działaniem. Paradoksalnie dla chorego, widzimy je jako leczące chorobę. W konwencjonalnym leczeniu np. zapalenia stawów, nadciśnienia czy choroby niedokrwiennej serca, pacjentowi or¬dynuje się górę środków farmakologicznych, które musi brać do końca życia. Wywołują chorobę spowodowaną ich ubocz¬nym działaniem. Pacjent musi być więc wyleczony z choroby na jaką chorował i ze spowodowanej przez leki. Nieraz działanie uboczne lekarstw może być groźniejsze od choroby, którą mają leczyć. Większość objawów ubocznych mylona jest z objawami nowej choroby, co prowadzi do podawania nowych leków, tym samym zwiększa ryzyko powikłań i zgonu.

     Nawet najlepiej prowadzone badania kliniczne leku przed dopuszczeniem do sprzedaży nie pozwalają na zauważenie odległych skutków ubocznych. Także poznanie interakcji z innymi lekami, z żywnością oraz reakcji różnych grup chorych na dany lek. Nowe leki wprowadza się, nie wiedząc do końca czy są bezpieczne. Testowane są dopiero na pacjentach. Między rokiem 1960 a 1990 wycofano ze sprzedaży w Polsce 121 lekarstw, z których połowa była w sprzedaży dłużej niż 5 lat. W stosunku do innych, zalecono zmniejszenie dawek oraz ograniczono zakres wskazań.

W wielu przypadkach branie lekarstw nic nie daje. Leki nie przedłużają życia, gdyż nie usuwają przyczyny choroby. Helsiński Program Badań Serca wykazał brak różnicy w przeżywalności pacjentów biorących leki obniżające poziom cholesterolu i przyjmujących placebo. Zaś odstawienie leków może polepszyć stan pacjenta, nawet uratować życie. Jedno z badań medycznych odkryło, że zaprzestanie leczenia i odstawienie środków przeciwbólowych zmniejszyło częstotliwość i nasilenie bólów głowy u pacjentów o 50 % . Leczenie operacyjne też nie usuwa przyczyn choroby i nie przywraca zdrowia. Przynosi tylko ulgę. Zabiegi chirurgiczne powodują utratę narządów i tkanek, a operacja wprowadza nowe problemy pacjenta. Dalej ma te z chorobą niewyleczoną operacją i nowe po operacji. Pacjenci odczuwają bóle pooperacyjne i muszą żyć mając usunięte narządy. Po wycięciu macicy kobiety mają depresję, bolesne stosunki płciowe, problemy z układem moczowym. Nawet chirurdzy twierdzą, że 90% operacji jest zbędnych. Ginekolog Stanley West w książce Tlie Hysterectomy Hoax: The Truth About Why Many Hysterectomies Are Unnecessary and How to Avoid Them twierdzi, że operacja usunięcia macicy jest uzasadniona tylko w przypadku raka. Może przynieść więcej szkód niż korzyści i niepotrzebnie naraża pacjenta. Jego zdaniem, chirurdzy traktują operacje jak panaceum. Większości chorób można zapobiec, ale przemysł medyczny nie jest tym zainteresowany. Nie obchodzi go, że przetworzona żywność, nadmiar tłuszczu, białka, alkohol, papierosy, brak ruchu, zatrucie środowiska - to recepta na chorobę. Przemysł farmaceutyczny nie chce leczyć. Gdyby leki leczyły, ten by zbankrutował.(...) Więcej w numerze 26 Porad na zdrowie lek. med. Tomasz Nocuń
Zmieniony ( 04.12.2013. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk