05.07.2020.
 
Ostrożnie z telefonem komórkowym PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
04.10.2014.
     Jednym ze źródeł szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego są telefony komórkowe.  Badania naukowe potwierdzają skutki zdrowotne wywołane przez długotrwałe używanie tych aparatów, a ściślej – przez oddziaływanie termiczne wynikłe z promieniowania elektromagnetycznego. Udowodniono wzrost temperatury tkanek w mózgu, co prowadzi do zmian zachodzących w nim procesów fizjologicznych i biochemicznych. Na szkodliwy wpływ narażone są również m.in. narządy rozrodcze i oczy. 
      Najczęstszymi objawami stwierdzonymi u osób nadużywających rozmów telefonicznych są: ból głowy, trudności w koncentracji, ogólne zmęczenie, pocenie się, wzrost ciśnienia krwi, zaburzenia wzroku lub słuchu, zmiana poziomu hormonów. Reakcje mogą być różne, zależne od odporności organizmu człowieka. Pewne jest to, że na promieniowanie elektromagnetyczne najbardziej wrażliwe są małe dzieci. Silne napromieniowanie organizmu falami e-m prowadzi do wytworzenia w organizmie człowieka protein stresu.

Poniżej kilka rad mających na celu zminimalizowanie niekorzystnego oddziaływania „komórki”. - Telefonów nie wolno przykładać do głowy niemowlęcia - Telefonów nie powinny używać (lub używać jak najkrócej) osoby mające wszczepiony rozrusznik serca. - Nie powinno się nosić aparatu telefonicznego w pobliżu serca.(…) Więcej w numerze 31 Porad na zdrowie oprac. Krzysztof Kamiński
Zmieniony ( 16.01.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk