16.07.2020.
 
Zdrowie według św. Hildegardy PDF Drukuj Email
Redaktor: Helmut Posch   
01.04.2015.
Reumatyzm i dna moczanowa (2)

                               Wino z rzęsą wodną
    Wino z rzęsą wodną pomaga na wiele schorzeń; oczyszcza tkankę łączną z trucizn i przeciwdziała reumatycznym zapaleniom. Bóle mogą złagodzone w ciągu kilku dni, jednocześnie wzmacniany jest system odpornościowy. Wino to można stosować przy problemach reumatycznych, takich jak artretyzm, kolki, skurcze brzucha i osłabienie immunologiczne.
Maść piołunowa
    Maści piołunowej używa się do łagodzenia bólów reumatycznych, przy zapaleniu stawów i artrozie. W przypadku reumatyzmu i artrozy dobrze jest rozpalić ogień, najlepiej z drewna wiązu, przy nim delikatnie smarować stawy maścią piołunową. Hildegarda mówi o leczeniu właśnie przy tym ogniu, chociaż leczenie reumatyzmu ciepłem nie zawsze jest zalecane. Możliwe więc, że ból najpierw się nasili i ustąpi po zabiegu.
                           Olejek z róży i oliwek
    Należy wymieszać 2 ml czystego olejku różanego i 100 ml oliwy z oliwek tłoczonej na zimno. Tą mieszanką smaruje się codziennie miejsca dotknięte bólem reumatycznym lub skurczami.
Okłady z liści jesionu
    Do przygotowania okładów potrzebna jest garść liści jesionu, które gotuje się w  ¼ do ½ l wody przez ok. 5 minut. Po odlaniu wody położyć liście na miejsca dotknięte artrozą, bólami biodra lub dysku, reumatyzmem stawów, dną lub zapaleniem wielostawowym.
                         Okłady z ziaren pszenicy
    Okłady te pomagają na bóle pleców, lumbago i uszkodzenia dysków. (…)
                                                                    Więcej w numerze 33 Porad na zdrowie
                                                                                                          Helmut Posch
Zmieniony ( 09.07.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk