12.07.2020.
 
Na krążenie Ginko Biloba PDF Drukuj Email
Redaktor: dr Jacek Roik   
05.01.2016.

    Miłorząb japoński (Ginko Biloba) jest najstarszym chyba żyjącym gatunkiem drzewa. Uważa się, że rosło na naszej planecie ponad 200 milionów lat temu. Drzewo to wykazuje niezwykłą wytrzymałość i odporność na owady, choroby i zanieczyszczenia. Zastosowanie medyczne tego drzewa koncentruje się wokół liści, które zawierają pewne składniki bardzo pomocne w zwalczaniu różnych zaburzeń i dolegliwości. Ekstrakt Ginko Biloba pochodzi właśnie z liści i wykazuje działanie farmakologiczne na różne części układu krążenia oraz układu nerwowego.
    W badaniach klinicznych pacjenci w przewlekłą niewydolnością tętniczo-mózgową i niewydolnością krążenia obwodowego dość dobrze reagowali na ekstrakt z liści miłorzębu. Ponieważ preparat ten poprawia pewne aspekty funkcjonowania układu nerwowego (przewodnictwo neuronów), może okazać się skuteczny w niektórych przypadkach chorób wieku starczego jak np. choroba Alzheimera.
    W badaniach przeprowadzonych na większą skalę, obejmujących 112 pacjentów geriatrycznych z przewlekłą niewydolnością mózgowo-naczyniową, którym podano ekstrakt z miłorzębu, zaobserwowano znaczne ustąpienie głównych dolegliwości jak chwilowa utrata przytomności, zawroty głowy, bóle głowy, dzwonienie w uszach, brak czujności, depresja. Objawy te wywołane zmniejszonym dopływem krwi do mózgu występują najczęściej u osób starszych i powodowane są chorobą miażdżycową mózgowych naczyń krwionośnych. Ustępowanie tych dolegliwości w znacznym stopniu pod wpływem działania ekstraktu sugeruje, ze to właśnie niewydolność naczyniowa może być głównym czynnikiem tzw. wiekowych zaburzeń mózgowych, w przeciwieństwie do prawdziwego procesu degeneracyjnego.(…)
                        Więcej w numerze 36 Porad na zdrowie
                            dr Jacek Roik     
                        www.roik.pl   Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
   
             
Zmieniony ( 04.04.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk