12.07.2020.
 
Kłopotliwa opryszczka PDF Drukuj Email
Redaktor: Anna Buczyńska   
04.07.2016.
    Opryszczka jest chorobą objawiającą się w postaci bolesnych pęcherzyków wokół ust. Nie zdajemy sobie sprawy, że prawie każdy z nas jest nosicielem jej wirusa, który może dać o sobie znać w chwili osłabienia organizmu. Skąd bierze się opryszczka i jak sobie z nią radzić?
    Według szacunkowych danych nosicielami wirusa opryszczki o nazwie HSV1 może być nawet 80 - 90% ludzi. U niektórych opryszczka nie pojawia się nigdy lub uaktywnia się tylko raz. Może również przeżyć w stanie uśpionym w zakończeniach nerwowych kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, zanim da o sobie znać. Jeśli raz dostanie się do naszego organizmu, zostanie w nim już na zawsze, a zarazić się nim jest stosunkowo łatwo - najczęściej przez kontakt ze śliną nosiciela i z przedmiotami jego codziennego użytku. Przenosi się w np. trakcie pocałunku, picia z tej samej szklanki, przez używanie tego samego ręcznika czy przebywania w towarzystwie nosiciela, który kicha lub kaszle. Wirus może uaktywnić się przy spadku odporności, infekcji, niedożywieniu, w trakcie miesiączki lub silnego stresu, także po zabiegach stomatologicznych.(…)
Sposoby leczenia
    Stosując odpowiednie preparaty można skrócić proces chorobowy, zredukować nieprzyjemne objawy i zminimalizować powstawanie blizn. W jaki sposób radzić sobie z opryszczką? Przy początkowych objawach można zastosować maści cynkowe przyspieszające gojenie i niwelujące uczucie bólu i pieczenia, także odkażające miejsca zmian chorobowych. Niektóre są dostępne bez recepty. Warto sięgnąć po nie już wtedy, kiedy pojawią się pierwsze dolegliwości zwiastujące pojawienie się opryszczki.(…)
                            Anna Buczyńska
                             Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zmieniony ( 10.10.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk