Strona główna  
24.06.2018.
 
Uleczyć ludzkie serca PDF Drukuj Email
Redaktor: o. Wiesław Krupiński SJ   
01.07.2017.
       Wszelka niesprawiedliwość jest owocem grzechu pierworodnego, a ponieważ każdy człowiek ten grzech popełnił, każdy może być niesprawiedliwy. Od początku istnienia świata i ludzkości można zaobserwować tę niesprawiedliwość. Na szczęście Bóg dał lekarstwo, które pomoże się z niej wyzwolić i stać się nie tylko człowiekiem sprawiedliwym, ale też kochającym. Tym lekarstwem  są Boże słowo i sakramenty. (…)
    Tak zwani wielcy tego świata opanowali nie tylko światowy biznes, ale też organizacje, które kiedyś pomagały ludziom, leczyły, dawały nadzieję. W zarządach tych organizacji często są ludzie słuchający podszeptów diabła, ludzie bez serca i bez skrupułów. Oni kreują świat bez Boga, bez żadnych wartości, pełen przemocy, demoralizacji, świat w którym wykorzystują innych tylko do jednego celu: by się coraz bardziej bogacić. Tych rządzących nie obchodzi dobro drugiego człowieka, tylko własny egoizm, tak już dali się omamić i zmanipulować szatanowi. Traktują innych jak niewolników mających im służyć. Nie dbają o zdrowie ani dobro bliźnich, a pod pozorami dobra propagują wszystko to, co jest sprzeczne z nauką Boga i Kościoła. Wmawiają niedouczonym i niewierzącym katolikom także w Polsce ciemnotę, którą ci często bezkrytycznie przyjmują jako  prawdę przez swoją ignorancję w sprawach wiary. (…)
    Jeśli ludzie są coraz bardziej podzieleni, traktują siebie nawzajem wrogo, to znaczy, że za daleko odeszli od Miłości i Prawdy. Tylko powrót do Boga może zagwarantować miłość i jedność w społeczeństwach. Tam gdzie jest miłość, będzie sprawiedliwość. Miłości nie trzeba szukać daleko, wystarczy otworzyć na nią swoje serce i pozwolić Bogu działać, wystarczy wiara jak ziarnko gorczycy, a miłość będzie rozkwitać. Uleczone ludzkie wnętrze to serce pełne miłości do Boga w drugim człowieku. Kto kocha jest również zdrowszy na ciele, gdyż miłość daje siłę do przebaczania i budowania mostów pojednania z drugim człowiekiem. W miłości nie ma zawiści, złości, niezdrowej konkurencji. Miłość jednoczy tych, którzy jej szukają i jest źródłem pokoju dla każdego ludzkiego serca.
        Więcej w numerze 42 Porad na zdrowie
                                    o. Wiesław Krupiński SJ                      
Zmieniony ( 06.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk