17.07.2018.
 
Stop CETA PDF Drukuj Email
Redaktor: Jan Bocheński   
01.07.2017.

    Papież Franciszek ostrzega młodych przed paraliżem, którego przyczyną jest mylenie szczęścia z kanapą. Na pewno autorzy umowy CETA chcieli by nas widzieć na kanapie a nie na ulicach. Zagrożenia związane z tą umową to m. in. import taniej ale szkodliwej żywności z Kanady i USA, utrata miejsc pracy i suwerenności, polegająca na poddaniu procesu ustawodawczego kontroli wielkich korporacji. Gdy Sejm uchwali ustawę chroniącą środowisko, warunki pracy itp., korporacje mogą domagać się odszkodowania.
    Przenieśmy się na moment na Światowe Dni Młodzieży i posłuchajmy papieża Franciszka. 30 lipca 2016 r. mówił: Jest w życiu inny, jeszcze bardziej niebezpieczny paraliż, często trudny do rozpoznania, którego uznanie sporo nas kosztuje. Lubię nazywać go paraliżem rodzącym się wówczas, gdy mylimy szczęście z kanapą! Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, bezpiecznie. Kanapa – jak te nowoczesne, łącznie z masażami usypiającymi – które gwarantują godziny spokoju, żeby nas przenieść w świat gier wideo i spędzania wielu godzin przed komputerem. Kanapa na wszelkie typy bólu i strachu. Sprawiająca, że zostajemy zamknięci w domu, nie trudząc się ani nie martwiąc. „Kanapa-szczęście” jest prawdopodobnie cichym paraliżem, który może nas zniszczyć, może zniszczyć młodych ludzi. Dlaczego tak się dzieje? Bo nie zdając sobie z tego sprawy, stajemy się ospali, otumanieni. Prawda jest inna: nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, wygodnie spędzić życie, uczynić z życia kanapę, która nas uśpi. Przyszliśmy, aby zostawić ślad. A gdy wybieramy wygodę, myląc szczęście z konsumpcją, cena jaką płacimy jest wysoka: tracimy wolność. Jest wiele ludzi, którzy was nie lubią, chcieliby, abyście byli uśpieni, zahipnotyzowani, odurzeni, nigdy wolni. Musimy bronić wolności.
    To mocne słowa. Warto zastanowić się jak je zastosować w życiu i kim są ludzie, którzy nas nie lubią? Jakie mają plany? Zagrożeniem jakiego nie dostrzegamy jest umowa między Kanadą a Unią Europejską (CETA). Niesie ona wiele negatywnych konsekwencji, o czym mało kto wie. Widać komuś zależy, abyśmy byli uśpieni i nie mieli świadomości zagrożeń. (…)

Więcej w numerze 42 Porad na zdrowie 

                                                                                          Jan Bocheński                                        

Zmieniony ( 06.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk