Strona główna  
24.06.2018.
 
Masaże relaksacyjne (2) PDF Drukuj Email
Redaktor: Henryk W. Szczepański   
01.07.2017.
               Masaż miodem
     Zabieg ten pochodzi z Tybetu.  Obecnie jest preferowany w wielu ośrodkach SPA oraz przez niektórych terapeutów indywidualnych, posiadających odpowiednio wyposażone gabinety, gdyż po masażu konieczne jest zmycie z ciała resztek miodu. Dla pogłębienia efektów kuracji wskazana jest również kilkuminutowa kąpiel w naparach  ziołowych np. ze słomy owsianej, świeżego owsa, szyszek chmielu, kwiatu lipy, liści brzozy itp.  
Technika wykonywania masażu to przede wszystkim wklepywanie miodu w ciało pacjenta całą dłonią terapeuty. Podrywając palce lub dłoń, dzięki dużej przyczepności miodu podrywamy do góry skórę, rozluźniając powięzie leżące pod skórą właściwą.  Pierwsze dwa, trzy zabiegi bywają czasem dość bolesne, dlatego często trzeba skracać czas ich trwania. (…)
               Masaż czekoladą
    Masaż czekoladą najczęściej rozpoczyna się dokładnym peeligiem całego ciała, wykonywanym tłuczonymi ziarnami kakaowca z dodatkiem cukru. Następnie ciało pacjenta zostaje pokryte płynną czekoladową masą i przykryte odpowiednią folią, ułatwiającą wchłanianie przez skórę substancji zawartych w masie czekoladowej, takich jak: witaminy A, E, F, H. soli mineralnych. (…)
            Masaż aromaterapeutyczny
   Jest najczęściej jednym z elementów aromaterapii, która zakłada, że odpowiednie zapachy wpływają na człowieka uzdrawiająco. Każdemu z nich przypisuje się inne oddziaływanie na organizm. Do masażu  aromaterapeutycznego używa się olejków eterycznych rozpuszczonych w oleju bazowym (…)
          Więcej w numerze 42 Porad na zdrowie
                                                       Henryk W. Szczepański
                                                           Zmieniony ( 06.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk