17.07.2018.
 
Powrót do legalnych upraw PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
01.07.2017.
    - Naszą misją jest to, żeby konopie wróciły na pola – mówi Ewa Gryt z firmy General Hemp Marketing zajmującej się badaniami importem i produkcją wyrobów z polskich konopi siewnych.
    Można powiedzieć, że pani Ewa jest pionierką biznesu konopnego w Polsce. 15 lat temu, jako absolwentka krakowskiej Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytetu Rolniczego) zajęła się projektem badawczym dofinansowanym ze środków unijnych, dzięki któremu rozpoczęto wytwarzanie surowca do bezodpadowej produkcji celulozy konopnej dla przemysłu papierniczego. „Konopny” temat wciągnął ją tak, że w następnych latach otworzyła pierwszy w Polsce sklep i hurtownię internetową z artykułami z konopi siewnych(…)
    Ekstrakt konopny zawiera ponad tysiąc związków leczniczych jak fenole, terpeny. Nasiona mają wartości odżywcze, dużą zawartość niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3 i 6. Żywność z tego surowca jest wysokobiałkowa, bogata w witaminy, składniki mineralne i błonnik. Jak się okazuje, już dziś jest dostępny szeroki wybór produktów spożywczych i parafarmaceutyków z tego krzewu: wyciąg z kwiatów z olejem konopnym, olej z prażonych nasion, maść na stawy z olejem konopnym, suszone kwiaty i liście z konopi włóknistych, nasiona łuskane i niełuskane, mąka, makarony, herbatki, olejki wspomagające układ krążenia, immunologiczny, nerwowy (…)
            Więcej w  numerze 42 Porad na zdrowie                                                Krzysztof Kamiński


Zmieniony ( 06.10.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk