Strona główna  
20.10.2018.
 
Czasy skażenia i zatrucia (1) PDF Drukuj Email
Redaktor: o. Wiesław Krupiński SJ   
06.10.2017.
    Skutki skażenia ziemi, wody, powietrza już widoczne w postaci chorób dotykających nie tylko pojedyncze osoby, ale cale społeczeństwa. Na szczęście w niektórych mediach można usłyszeć coraz więcej mądrych ludzi zaangażowanych na rzecz ochrony naturalnego środowiska. Nie chodzi mi o pseudoekologów np. chroniących kornika niszczącego lasy.
    Pan Bóg tak urządził ziemię, żeby ludzie i zwierzęta mieli optymalne warunki rozwoju i życia. By każdy mógł korzystać z jej zasobów i zdrowo na niej żyć. Ale człowiek, który zatruł pychą swoje serce, potrafi zatruwać życie nie tylko drugiemu człowiekowi, również zatruć ziemię - czego  dowodów jest aż nadto. Ludzka pycha intensyfikowana przez szatańskie pokusy sprawia, że człowiek odrzuca Boga i Go nie słucha. Dlatego tacy czynią sobie bożka z czegoś, co sami wymyślili i w jego imię niszczą innych i ziemię. Dziś bożkiem stawianym na pierwszym miejscu jest pieniądz, dla niego człowiek potrafi zniszczyć drugiego człowieka i naturalne środowisko. Niszczy je po to, by innych wyeliminować w wyścigu do posiadania ziemskich dóbr i bogacenia się ponad miarę. Tak zatrute serce człowieka prowadzi do niesprawiedliwości jaka dotyka całą ludzkość. Garstka bogaczy ma pieniądze i dobra świata dla siebie, reszta może przymierać głodem i umierać.
    Bogaczom chodzi o to, by pozostawić na ziemi niewolników mających na nich pracować, a resztę - ich zdaniem - można wyeliminować. I to się dziś dzieje. Dlatego zatruwanie wszystkiego jest ich planem, gdyż zmniejszając populację świata, więcej mają dla siebie. Tak myślą ludzie zatruci pychą podsycaną przez diabła. Tym ludziom nie zależy na powszechnemu dobru, zdrowiu, szczęśliwym życiu innych. (…)
    Dziś z każdym oddechem wdychamy trucizny niewidoczne gołym okiem, a skutki są odczuwalne. Smogi, nowe choroby i powracające stare jak gruźlica, są tego owocem. Dodatkowo rozpyla się – o czym pisałem wcześniej – środki chemiczne niszczące zdrowie. Ludzie zniszczyli powłokę ozonową, która chroniła ziemię przed zanieczyszczeniami wyemitowanymi w powietrze i w kosmos. Te brudy w postaci mikrocząstek spadają na nas, gdyż nie ma ochrony w postaci ozonowej powłoki zniszczonej nad wieloma krajami (…)
        Więcej w numerze 43 Porad na zdrowie
                                                                 o. Wiesław Krupiński SJ
        
Zmieniony ( 09.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk