Strona główna  
20.10.2018.
 
Masaże relaksacyjne (3) PDF Drukuj Email
Redaktor: Henryk W. Szczepański   
06.10.2017.
Masaż dźwiękiem mis tybetańskich
    Masaż ten znany jest w Tybecie od ponad 3 tysięcy lat. Do Europy technikę tego masażu oraz jego filozofię przywiózł z podróży po Nepalu i Tybecie niemiecki inżynier Peter Hess. Technika tej terapii zasadniczo różni się od klasycznych technik masażu. Do jego przeprowadzenia konieczne są specjalne misy wykonane ze stopu miedzi.
    Do tego zabiegu pacjent nie musi się rozbierać. Powinien być w lekkim, przewiewnym ubraniu. Terapeuta stawia na odpowiednim miejscu ciała misę, następnie uderzając w nią lub pocierając krawędź specjalną pałką, wywołuje drgania naczynia, będące falą dźwiękową. Przenoszą się one bezpośrednio na ciało, wywołują drgania komórek i tkanek oraz ich rezonans. Do tej terapii wykorzystuje się szereg mis różnej wielkości, można dobierać odpowiednie do potrzeb amplitudy drgań – od niskich (misy duże) do wysokich (misy małe). W trakcie zabiegu misy są przesuwane na różne miejsca ciała (...)
 Refleksoterapia
    W medycynie naturalnej funkcjonuje kilka nazw określających ten typ zabiegu: akupresura, refleksoterapia, digitopunktura, leczniczy masaż stóp. Terapia ta zakłada, że w organizmie ludzkim istnieją powiązania organów wewnętrznych z punktami strefami na ciele, szczególnie na stopach. Opracowano szczegółowe mapy pokazujące rozkład tych stref i punktów. Dotyczą przede wszystkim stóp, a znane są również mapy przedstawiające punkty i strefy na dłoniach i całym ciele.
    Stymulacja stref i punktów refleksyjnych poprawia przepływ krwi nie tylko w stymulowanym punkcie, również w narządzie, z jakim narząd ma powiązanie. Przy zastosowaniu akupresury, po pewnej ilości masaży następuje regeneracja danego narządu, co prowadzi do wyzdrowienia.(…)
Masaż młoteczkowy
    Jest to najsilniej pobudzająca i oddziaływująca na organizm człowieka technika akupresury. Masaż ten wykonuje się przy pomocy specjalnych drewnianych młoteczków, najlepiej wykonanych z drewna jałowcowego. Młoteczki na obuchu mają dwa rodzaje zakończeń. (…)
             Więcej w numerze 43 Porad na zdrowie                                                    Henryk W. Szczepański
Zmieniony ( 09.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk