Strona główna  
20.10.2018.
 
Jak pokonać miażdżycę PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Barnaś   
06.10.2017.
    Medycyna od około 30 lat staje na głowie, aby ustrzec człowieka przed następstwami miażdżycy. Nie ma się co dziwić, skoro to ona nieuchronnie prowadzi nas do przedwczesnej śmierci lub kalectwa. Pogarsza też jakość życia. Choiaż wydaje się miliony na propagowanie zasad zdrowego odżywiania, oferuje pacjentom masowo niby najnowszą zdobycz w postaci statyn - leków obniżających poziom cholesterolu we krwi, efektów nie widać – pisze Zbigniew T. Nowak we wstępie do swojej książki „Miażdżyca i cholesterol. Ratunek w aptece natury”.
     Autor dokładnie opisuje mechanizm powstawania blaszek miażdżycowych i niebezpiecznych zakrzepów krwi. Wiąże się to z poziomem cholesterolu, o czym także dowiadujemy się z pierwszych rozdziałów. Ale cholesterol to nie samo zło, ponieważ na proces powstawania miażdżycy wpływ mają jeszcze inne czynniki. Podtrzymywanie teorii o konieczności obniżania cholesterolu jest w interesie koncernów farmaceutycznych i producentów żywności np. margaryn, chociaż jest to wielką nieuczciwością. Jak pisze Z. Nowak, według danych medycznych, 75 % ludzi którzy przebyli udar mózgu i ponad 50 % tych po zawale serca miało prawidłowy lub nawet niski poziom cholesterolu we krwi. Skupienie się na obniżaniu cholesterolu odwraca uwagę od prawdziwych przyczyn miażdżycy, do jakich należą: przejadanie się, palenie papierosów, nadmiar węglowodanów w diecie, brak ruchu, przetworzona żywność, niedobór kwasów omega 3. A jeśli już, to zamiast statyn, lepiej korzystać z naturalnych środków regulujących poziomu cholesterolu. Są to m.in. cebula, czosnek, szczypiorek, olej rzepakowy nierafinowany, owoce aronii, jabłka, kasza gryczana, płatki owsiane.(…)
     Dużo miejsca w książce autor poświęca lekom przepisywanym przy podwyższonym cholesterolu i po zawałach. „Ze sprzedaży preparatów zwanych statynami koncerny osiągają największe zyski wśród wszystkich oferowanych leków”. Nie ma danych o rozwiązaniu problemu miażdżycy i zawałów w wyniku ich stosowania, za to ukazuje się wiele informacji o skutkach ubocznych jak zanik mięśni, bóle brzucha, uszkodzenie komórek wątrobowych, białkomocz.    
     Jak zwykle swoich książkach, znawca ziołolecznictwa zamieszcza sporo przepisów na ziołowe mieszanki – skuteczne i na pewno nie wnoszące działań niepożądanych. Zamieszczamy kilka z takich.
    Krople czosnkowe udrożniające żyły
1 / 2 szklanki posiekanych ząbków czosnku
1 szklanka czystej wódki
1 / 2 opakowania (100 ml) wyciągu z kasztanowca (…)
Lek z czosnku i cytryny (dr A. Ożarowskiego)
30 ząbków czosnku
1 / 2 kg cytryn(…)
                                        Więcej w numerze 43 Porad na zdrowie

                                                                                Małgorzata Barnaś

Zbigniew T. Nowak  Miażdżyca i cholesterol. Ratunek w aptece natury  Wyd. Fundacja Nasza Przyszłość 2015   tel. 94 373 11 60,    www.fnp.pl   
Zmieniony ( 10.01.2018. )
 
« poprzedni artykuł
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk