Strona główna  
20.10.2018.
 
Odmiedniczkowe zapalenie nerek PDF Drukuj Email
Redaktor: lek.med. Krzysztof Błecha   
09.01.2018.
    Ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek to forma bakteryjnego zakażenia górnych partii układu moczowego. Charakteryzuje się gorączką, czasami towarzyszą jej dreszcze, utrudnione oddawanie moczu oraz bóle w okolicy lędźwiowej. Bóle występują samoistnie i nasilają się przy wstrząsaniu tego miejsca. Czasami w chorobie tej pojawiają się dolegliwości w postaci nudności, wymiotów, bólów brzucha, a nawet bólów głowy. Ziołowa pomoc w tym schorzeniu wygląda podobnie jak w przypadku zapalenia pęcherza moczowego. Należy oczywiście pamiętać o tym, aby konsultować się z lekarzem, gdyż z pozoru nawet banalne schorzenie może być przyczyną poważnej choroby.
    Przewlekłe odmiedniczkowe zapalenie nerek to schorzenie, które pojawia się częściej u osób starszych, schorowanych. Jak twierdzą urolodzy, jest efektem cofania się moczu z pęcherza moczowego do miedniczek nerkowych, czyli tzw. refluksu pęcherzowo–moczowodowego.(…)

    Przewlekłe zapalenie nerek, to stan w którym zioła nadają się do czasowego stosowania. Najczęściej zalecamy Nefrobonisol (1 x dziennie 1 łyżeczka)(…)
Więcej w numerze 44 Porad na zdrowie
                                                   lek. med. Krzysztof Błecha
                                                 Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza

Zmieniony ( 03.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk