Strona główna  
20.10.2018.
 
Refleksoterapia - akupresura stóp PDF Drukuj Email
Redaktor: Henryk W. Szczepański   
09.01.2018.
    Współcześnie w medycynie naturalnej funkcjonuje kilka nazw określających ten sam typ zabiegu. Jest to „akupresura”, „refleksoterapia”, „digitopunkruta”, „leczniczy masaż stóp”. Terapia ta zakłada, iż w organizmie ludzkim istnieją powiązania organów wewnętrznych z punktami i strefami na ciele, a szczególnie na stopach. Opracowano szczegółowe mapy pokazujące rozkład tych stref i punktów. Dotyczą one przede wszystkim stóp, ale znane są również mapy przedstawiające rozkład punktów na dłoniach i całym ciele.
    Stymulacja stref i punktów refleksyjnych poprawia przepływ krwi i energii nie tylko w stymulowanym punkcie, również w narządzie, z którym ma on powiązanie. Przy stosowaniu technik akupresury po pewnej ilości masaży następuje regeneracja danego narządu, a tym samym wyzdrowienie.(…)
    Zabieg polega na stymulowaniu uciskiem lub masażem punktowym o mniejszym lub większym natężeniu odpowiednich punktów i stref według znanej mapy. Czas stymulacji jednego punktu lub strefy wynosi od kilkunastu sekund do 5 minut.(…)    
                Więcej w numerze 44 Porad na zdrowie
                                                                                           Henryk W. Szczepański                          
Zmieniony ( 03.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk