Strona główna  
20.10.2018.
 
Leczenie bez wiertła PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Dębska   
09.01.2018.
    Wizyta u dentysty bez bólu nie jest już marzeniem. Ozonoterapia - nowa metoda usuwania próchnicy, pozwala usunąć 99,9% bakterii w jamie ustnej. Silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze ozonu hamują rozwój próchnicy, leczą stany zapalne, zapobiegają powikłaniom po zabiegach chirurgicznych oraz z zakresu endodoncji.
    Najczęstszą przyczyną problemów jest próchnica - choroba nękająca ludzkość od wieków. Wiąże się z demineralizacją oraz rozkładem twardych tkanek zębów. Przyczyną zmian próchnicowych są bakterie żyjące w jamie ustnej. Metabolizują one cukry dostarczane z pożywieniem, co prowadzi do powstawania kwasów niszczących zębinę i szkliwo. Nieleczona próchnica może spowodować zapalenie mięśnia sercowego, uszkodzenie nerek, trzustki czy również rozwój alergii i miażdżycy.
    - Jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, choroba ta dotyczy ponad 90% społeczeństwa. Aby zmienić te dane, należy zadbać o kondycję jamy ustnej i zgłaszać się na kontrole. Brak widocznych zmian nie świadczy o braku problemu. Nowoczesna diagnostyka wykrywa najdrobniejsze ubytki w zębach, pozwala na szybkie zdiagnozowanie źródła próchnicy i podjęcie leczenia - mówi lek. stom. Roman Borczyk.
    Obecnie w stomatologii  kontrolowane wykorzystanie gazowego ozonu pozwala zlikwidować bakterie powodujące próchnicę. Metoda ozonowania wykorzystuje silne właściwości utleniające ozonu. Najpierw, przy pomocy lasera diagnostycznego przeprowadza się badanie pozwalające poznać tkanki zmienione przez próchnicę.(…)
            Więcej w numerze 44 Porad na zdrowie
                                           Małgorzata Dębska
Zmieniony ( 03.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk