Strona główna  
20.10.2018.
 
Ziołowe sposoby na alergię PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Barnaś   
09.01.2018.
    Przyczyn alergii, współcześnie jednej z najpopularniejszych chorób, jest wiele: pyłki roślin, sierść zwierząt, roztocze, żywność m.in. jaja, orzeszki, ryby, nabiał, truskawki, miód… A do tego jeszcze spaliny, odchody pasożytów, substancje chemiczne, leki. Ta lista może być bardzo długa. U niektórych osób reakcje alergiczne występują również wskutek gwałtownej zmiany temperatury, długotrwałego stresu, chorób infekcyjnych.    
    Alergia, czyli uczulenie, wrażliwość - to objaw niewłaściwej reakcji układu odpornościowego na kontakt z czynnikiem biologicznie czynnym. Uzewnętrznia się zmianami skórnymi, dusznością, nieżytem nosa, obrzękiem, łzawieniem, czasem nawet wstrząsem anafilaktycznym. Co istotne: alergikiem każdy może stać się z dnia na dzień. Ten temat dotyczący coraz większej części społeczeństwa, szeroko omawia Zbigniew T. Nowak w swojej książce - poradniku Ziołowe sposoby na alergię. Opisuje w niej rodzaje alergii, objawy i sytuacje, w jakich nagle może znaleźć się alergik oraz jego rodzina.
      Jak we wszystkich swoich książkach z dziedziny ziołolecznictwa, autor wskazuje drogi wyjścia z choroby dzięki korzystaniu z apteki natury. Jakie ta daje środki na przywracanie zdrowia dowiadujemy się z obszernego rozdziału przedstawiającego rośliny pomocne w walce z alergią. Przy opisie każdej z nich, znawca terapii ziołowych podaje jej znaczenie w leczeniu alergii. Są wśród tych leków naturalnych: bratek trójbarwny, babka lancetowata, dziewanna, gwiazdnica pospolita, jeżówka purpurowa, nagietek lekarski, pokrzywa, szałwia lekarska i wiele innych. Leki ziołowe, jak zawsze, mają tę przewagę nad aptecznymi, że nie wywołują działań ubocznych. (…)
    Sok z pokrzywy
    Złagodzenie reakcji alergicznych daje picie soku z pokrzywy. Młode pędy zebrane w rejonie czystym, umieścić na sicie i przelać gorącą wodą. W maszynce do mięsa, sokowirówce lub wyciskarce wycisnąć sok. Niezaparzona daje mniej soku, ale można go otrzymać bezpośrednio z zebranych roślin. Sok przechowywać w lodówce.
    Kuracja dla dzieci w wieku 3 - 5 lat. ½ łyżeczki soku 2- 3 razy dziennie  pół godziny po posiłkach. Po tygodniu zwiększyć do 1 łyżeczki. (…)
        Więcej w numerze 44 Porad na zdrowie
                                                                 Małgorzata Barnaś   
Zbigniew T. Nowak Ziołowe sposoby na alergię Wyd. Fundacja Nasza Przyszłość, Szczecinek 2016, tel. 94 373 1160,  www.fnp.pl 
Zmieniony ( 03.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk