Strona główna  
20.10.2018.
 
Naturalne sposoby na katar PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Barnaś   
09.01.2018.
    W okresie jesienno-zimowym często dokucza nam katar. Katarowi często towarzyszą ból głowy, osłabienie i podwyższona temperatura. Ten  stan zapalny nieleczony może prowadzić do np. zapalenia ucha środkowego, zatok. Katar jest spowodowany przez wirus przedostający się droga kropelkową.  Osłabienie odporności jakie chroni nas przed tego rodzaju infekcją, najczęściej jest wywołane przez wyziębienie lub przegrzanie organizmu. W leczeniu kataru stosuje się środki przeciwwirusowe, napotne oraz wzmacniające układ immunologiczny. Medycyna naturalna daje nam szeroki wybór broni do tej walki.
         Rozgrzewająca kąpiel
    Do wanny z ciepłą wodą wsypać sól bocheńską lub iwonicką. Można także dodać kilka kropli olejku np. sosnowego. Kąpiel powtarzać przez kilka dni. Po kąpieli warto przed pójściem do łóżka wypić rozgrzewający napar z kwiatu lipy (…)
    Więcej witaminy C
      W walce z infekcją niezbędna jest witamina C w ilościach znacznie większych niż codzienne zapotrzebowanie organizmu. Bogatym naturalnym źródłem tej witaminy jest sok z dzikiej róży. Nieco mniej tej witaminy, ale także cenne polifenole znajdziemy w soku z rokitnika, czarnej porzeczki, malin, jeżyn, granatu, grapefruita, derenia, borówki. Nie zapominajmy przy tym, że w zimie dużo witaminy C znajdziemy w natce pietruszki, kiszonej kapuście, brukselce(…)
             Więcej w numerze 44 Porad na zdrowie    
                                                                       Małgorzata Barnaś   
Zmieniony ( 03.04.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk