Strona główna  
20.09.2018.
 
Rewolucja w leczeniu kanałowym PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Dębska   
03.04.2018.
    Na temat leczenia kanałowego istnieje wiele mitów. Dużo osób uważa, że jest to bolesny zabieg wymagający wielu wizyt. Dzięki nowoczesnej technologii znacznie skrócił się czas leczenia i  jego przebieg. Zależnie od stopnia skomplikowania, leczenie może być wykonane za jednym razem. Wizyta u dentysty nadal przyprawia o dreszcze dzieci, a także dorosłych. Nieprzyjemny zapach, do tego dźwięk wiertła i ból to dla wielu jedyne skojarzenia z gabinetem dentystycznym. Ale i w stomatologii nastąpił postęp. Konieczność leczenia kanałowego nie jest już tak przerażającym problemem.
    W przeszłości leczenie kanałowe zębów było długotrwałe i nieprzyjemne, pacjenci skarżyli się na przedłużające się dolegliwości bólowe, przez to częściej decydowali się na ekstrakcję, nie będącą wcale lepszym rozwiązaniem.
    - Przy braku odpowiednich metod diagnostyczno-leczniczych zęby z rozległymi zmianami okołowierzchołkowymi były kwalifikowane do usunięcia lub podejmowano się leczenia podczas kilku wizyt. Dziś są leczone podczas jednej wizyty. Obecnie leczenie pozwala uratować ząb, który kiedyś trzeba byłoby usunąć. Dzięki nowoczesnym technologiom zęby można skutecznie leczyć i zachować na długie lata - wyjaśnia lek. stom. Roman Borczyk.
Nowe metody
    Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku, gdy nerw zęba ulegnie nieodwracalnemu uszkodzeniu. W wyniku stanów zapalnych w obrębie miazgi zęba i wokół wierzchołków korzeni może dojść do zapalenia okostnej zęba, co objawia się silnym bólem.  Dzieje się tak najczęściej wskutek rozwoju próchnicy lub uszkodzenia mechanicznego np. złamania zęba. Leczenie endodontyczne polega na oczyszczeniu kanałów zęba ze zniszczonej miazgi, następnie wypełnienie kanałów(…)
    Więcej w numerze 45 Porad na zdrowie                                                            Małgorzata Dębska                                         Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zmieniony ( 28.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk