Strona główna  
16.02.2019.
 
Żeń-szeń dla zdrowia i ozdoby PDF Drukuj Email
Redaktor: Sławomir Chmiel   
03.04.2018.
    Początek XXI wieku to powrót do tradycyjnych metod leczenia oraz stosowania ziół i zbóż pierwotnych. Jedną z odkrytych na nowo roślin był żeń-szeń. Nośność jego nazwy powoduje do dziś to, że nawet w produktach zawierających jego śladowe ilości, uderza w oczy eksponowany napis „żeń-szeń”. Stąd propozycja dla tych, którzy chcą mieć w 100% czysty żeń-szeń z gwarancją dobrej jakości, do nabywania tej rośliny z polskiej plantacji lub też własnej uprawy tych leczniczych korzeni.(…)
Co kryje korzeń?
   Żeń–szeń z naszych krajowych upraw ma równie wysoką zawartość składników czynnych co importowany, a przez to znakomite właściwości lecznicze. W jego korzeniach znajduje się ok. 200 aktywnych składników: mikro i makroelementy, pierwiastki śladowe i witaminy: A, B1, B2, B6 C, E, wapń, miedź, magnez, żelazo, fosfor, cynk etc. Jego działanie jest wielokierunkowe. Poprawia przemianę materii, przeciwdziała zmęczeniu, dodaje energii całemu organizmowi. (…)
   Żeń-szeń można wyhodować w ogródku lub w domu. W Polsce z powodzeniem przyjmuje się na działce lub w doniczce na oknie. Najlepiej robić to z przygotowanych wcześniej dwu, trzyletnich sadzonek lub stratyfikowanych nasion. W warunkach naturalnych żeń-szeń rośnie w dolnych partiach lasu, w miejscach zacisznych, osłoniętych od wiatru. Lubi miejsca ocienione, gleby przewiewne, żyzne zasobne w składniki pokarmowe o odczynie lekko kwaśnym (…)
                                  Więcej w numerze 45 Porad na zdrowie

                                                                                    Sławomir Chmiel
                                                                                    Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć      

Zmieniony ( 28.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk