Strona główna  
22.11.2018.
 
Jak przygotować ciało do lata PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Dębska   
03.04.2018.
    Szczupła sylwetka na lato to marzenie każdej kobiety. Warto jednak pamiętać, że zimowych zaniedbań nie usuniemy w kilka dni. Podpowiadamy więc paniom jak przygotować ciało do lata, by zachwycać na plaży jędrną, gładką skórą i wzorową sylwetką.
Dietetyk pomoże
    Nie da się zrzucić zbędnych kilogramów bez odpowiedniej diety, jednak warto zawczasu zastosować racjonalne i zdrowe odżywianie, jakie wdrożymy na stałe, zamiast drastycznych sposobów na szybkie zrzucenie wagi. Diety odchudzające dają błyskawiczne efekty, natomiast często pojawia się również tzw. efekt jojo i zbędne kilogramy szybko wracają, nierzadko z nawiązką. Jeśli marzymy o szczupłej sylwetce nie wystarczy kilka tygodni głodówki, musimy zmienić sposób odżywiania. Najłatwiej z pomocą dietetyka, który oceni stan zdrowia i ustali indywidualnie ile kalorii potrzeba przy danym trybie życia oraz indywidualnych preferencjach kulinarnych. Przygotuje także specjalny plan dietetyczny, dzięki któremu dieta będzie smaczna i efektywna, a dużo łatwiej będzie ją wdrożyć.
Ćwiczenia odchudzające
    Nie od dziś wiadomo, że najlepsze efekty w walce o szczupłą sylwetkę na lato daje połączenie diety z odpowiednimi ćwiczeniami. Aktywność fizyczna nie tylko pomaga spalić zbędne kalorie i szybciej zrzucić nadprogramowe kilogramy, równocześnie wzmacnia mięśnie, a przy tym rzeźbi i ujędrnia ciało.
    - Najlepiej wybrać ćwiczenia, które sprawiają przyjemność, wtedy nie będziemy mieć problemu z zachowaniem regularności treningów. Jeśli zależy nam na jak najbardziej efektywnym spalaniu tkanki tłuszczowej, należy postawić na trening aerobowy. Zumba, stepper, rowerek, orbitrek, bieganie to sprzymierzeńcy w saraniach o szczupłe kształty –  przekonuje Anna Wais z serwisu Prezentmarzeń.(…)
            Więcej w numerze 45 Porad na zdrowie
                                                                         Małgorzata Dębska

Zmieniony ( 28.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk