Strona główna  
26.03.2019.
 
Medycyna świętej Hildegardy Zapominanie, demencja czy choroba Alzheimera? PDF Drukuj Email
Redaktor: Bożena Ciosek   
03.04.2018.
    Mózg – najcenniejszy skarb naszej świadomości, nasza tożsamość. Używany na co dzień jest jakże bardzo niedoceniany. Przyzwyczajamy się do tego, że funkcjonuje, że wszystko gra – pamiętamy, zapamiętujemy, komunikujemy się z otoczeniem, odpowiadamy logicznie na pytania, sami zadajemy sensowne pytania, udzielamy mniej lub bardziej sensownych odpowiedzi. Nie myślimy o tym, że któregoś dnia ta podstawowa umiejętność może doznać zaburzenia. Nagle któregoś dnia zauważamy, że brakuje nam słów, że nie pamiętamy czego szukaliśmy, zapominamy o umówionych spotkaniach i nie potrafimy żyć bez kalendarza. To prawda, że niejednokrotnie wynika to z ogromu codziennych obowiązków, lecz coraz częściej po prostu nie możemy zapamiętać rozkładu dnia. Również idąc po zakupy, nie polegamy już na własnej pamięci.(…)


Jakie propozycje ma Święta?
    …Człowiek, który wbrew swojej woli zapomina, niech wyciśnie sok z pokrzywy, doda odrobinę oliwy z oliwek, niech przed snem posmaruje tym klatkę piersiową i skronie i niech to robi często, a pamięć poprawi... I dodaje: Gdy mózg jest słaby i jednocześnie pusty, zmiel macierzankę i zmieszaj ten proszek z wodą i mąką i jedz często tak przygotowane placki, a twój mózg będzie zdrowy.
    W innym miejscu poucza: U kogo mózg przez wysuszenie stał się pusty i wskutek tego cierpi na głowę, niech zagotuje owoce (kasztanów) w wodzie bez dodatków, odleje wodę i spożywa je często przed i po jedzeniu, a jego mózg wypocznie.

Współczesne terapie a nauka św. Hildegardy
    Na postawie dzieł św. Hildegardy współcześni kontynuatorzy jej nauczania sformułowali terapię wzmacniającą funkcje mózgu, czym zadali kłam nieuchronności rozwoju choroby Alzheimera.  A oto najważniejsze elementy tej terapii:
1.    Sok z pokrzywy z oliwą z oliwek
Masować serce, potem skronie.(…)
Więcej w numerze 45 Porad na zdrowie                                                Bożena Ciosek        
                                                  Polskie Towarzystwo Przyjaciół Medycyny św. Hildegardy                                                                                                                    www.hildegarda.edu.pl

Zmieniony ( 19.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk