Strona główna  
22.11.2018.
 
Zioła w chorobach układu krążenia PDF Drukuj Email
Redaktor: lek.med. Krzysztof Błecha   
03.04.2018.
    Czy poza lekami z apteki możemy w jakiś sposób wzmocnić  zdrowie układu sercowo-naczyniowego? Nieustanny rozwój nauki sprawia, iż mamy coraz więcej dowodów na to, że naturalne preparaty ziołowe mogą wspomagać leczenie chorób układu krążenia. Leki syntetyczne odgrywają kluczową rolę w leczeniu tych schorzeń, jednak zioła mogą stanowić cenne uzupełnienie terapii.
    Podstawowym surowcem zielarskim stosowanym w chorobach układu krążenia jest kwiatostan głogu. Zwiększa on kurczliwość, a przez to siłę mięśnia sercowego, poprawia jego ukrwienie. Ponadto poprawia przewodnictwo elektryczne w mięśniu sercowym, a także przyspiesza jego rytm jeżeli akcja serca jest zwolniona. Może być stosowany łącznie z preparatami syntetycznymi.
  
 Drugim surowcem zielarskim, który znalazł uznanie w oczach kardiologów jest ekstrakt ze skórek winogron zawierający resweratrol. Własności resweratrolu odkryto, analizując prozdrowotne efekty stosowania diety śródziemnomorskiej. Jest to najlepiej udokumentowany terapeutycznie składnik czerwonego wina. Zapobiega incydentom niedokrwiennym, utrudnia tworzenie się zakrzepów w naczyniach krwionośnych, wpływa na stabilizację ciśnienia tętniczego krwi, chroni śródbłonek naczyniowy, działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Kardiolodzy zalecają stosowanie czerwonego wina 1 - 2 lampek dziennie. Zamiast tego można stosować ekstrakt ze skórek winogron podawany podjęzykowo.
    Trzecia grupa surowców zielarskich, na jaką należałoby zwrócić uwagę w przypadku chorób układu sercowo-naczyniowego, to zioła o działaniu uspokajającym(…)
    Terapie Ojca Grzegorza
    W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza, w przypadku niewydolności krążenia, choroby wieńcowej i nadciśnienia tętniczego stosujemy koncepcję terapeutyczno-suplementacyjną, w której wykorzystujemy większość z przedstawionych powyżej surowców zielarskich. (…)
    Więcej w numerze 45 Porad na zdrowie
                                 lek. med. Krzysztof Błecha
                            Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza
Zmieniony ( 28.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Gościmy ...
Odwiedza nas 1 gość
Najczęściej czytane
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk