Strona główna  
22.11.2018.
 
Twórzmy zielarskie lobby PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
28.06.2018.
    11 listopada ub.r. powstała Inicjatywa na Rzecz Polskiego Zielarstwa. Skupia ekspertów ze świata nauki, lekarzy, farmaceutów oraz przedstawicieli strony społecznej. Jej założyciele sygnalizują instytucjonalne ograniczenia dostępności do informacji o prozdrowotnym działaniu produktów naturalnych. Pomimo tego, że w Polsce ćwierć wieku temu skończył się komunizm i cenzura, niektóre restrykcje dotyczące informacji nadal istnieją. Obecnie cenzurowane są wiadomości na temat właściwości ziół i innych produktów naturalnych. Brak pełnej informacji o cechach produktów zielarskich powoduje, że pacjenci i pracownicy służby zdrowia nie mają podstaw do świadomego wyboru, dlatego często kierują się reklamą leków syntetycznych.
    Projekt ten zainteresował parlamentarzystów. Powstał Parlamentarny Zespół ds. Polskiego Zielarstwa, którego zapleczem merytorycznym stała się Inicjatywa na Rzecz Polskiego Zielarstwa. Ze strony parlamentarzystów inspiratorem i przewodniczącym został pos. Paweł Skutecki. (…)
    Zwracamy się do wszystkich sympatyków medycyny naturalnej, aby skłonili posłów i senatorów do poparcia i wstępowania w szeregi Parlamentarnego Zespołu ds. Polskiego Zielarstwa. Szczegółowe informacje są dostępne na profilu facebook Inicjatywy na Rzecz Polskiego Zielarstwa.
            Więcej w numerze 46 Porad na zdrowie
                                                                 Redakcja
Zmieniony ( 02.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk