Strona główna arrow Szukaj  
20.10.2018.
 
Zioła w pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym PDF Drukuj Email
Redaktor: Zofia Marciniak, Marta Remplewicz   
28.06.2018.
    Trądzik różowaty jest przewlekłą zapalną dermatozą, występującą najczęściej w populacji dorosłych z I i II fototypem skóry. Zmiany dotyczą głównie twarzy - policzki, nos, broda, czoło. Międzynarodowe Towarzystwo trądziku różowatego (National Rosacea Society) w 2002 wyróżniło cztery postaci tego schorzenia:
1.Rumieniowa z teleangiektazjami - charakteryzuje się występowaniem na skórze, w centralnych częściach twarzy, objawu rumienia określanego jako przelotny (jeśli trwa do 10 minut) lub utrwalony (jeśli utrzymuje się przez trzy miesiące lub dłużej). W początkowym okresie choroby pojawienie się rumienia trwa krótko i jest najczęściej wywołane przez czynniki zewnętrzne. Stopniowo czas trwania i częstotliwość występowania rośnie, aż do rozwoju rumienia trwałego i pojawienia się rozszerzonych naczyń krwionośnych – teleangiektazji.
2. Grudkowo-krostkowa, nazywana jego klasyczną odmianą, charakteryzuje się występowaniem na skórze środkowej części twarzy symetrycznie rozmieszczonych wykwitów grudkowych i krostkowych, leżących na podłożu utrwalonego rumienia.
3. Postać z dominacją zmian przerostowych - najczęściej zlokalizowana na nosie, na brodzie, na czole, na powiekach lub w obrębie małżowin usznych (…)
    Kosmetyki do cery z trądzikiem różowatym powinny dobrze nawilżać, łagodzić, działać przeciwzapalnie, zawierać związki antyoksydacyjne, a przed wszystkim nie podrażniać. Poniżej przedstawiamy kilka roślin, które doskonale sprawdzają się w pielęgnacji cery naczynkowej z trądzikiem różowatym. Należą do nich m.in. pięciornik gęsi, liść orzecha włoskiego, korzeń żywokostu, nasiona kozieradki.(…)
    Firma Kosmetyki DLA przy współpracy z dr Henrykiem Różańskim wytworzyła produkt na bazie odwarów ziołowych z korzenia żywokostu, naparów z nasion kozieradki, liści orzecha włoskiego, ziela pięciornika gęsiego, w połączeniu z olejem z rokitnika i olejem z lnianki. Badania aplikacyjno-użytkowe kremu  zostały przetestowane na 22. ochotnikach w wieku od 29 do 69 lat. Skórę suchą miało 11 osób, normalną 4 osoby, mieszaną 7 osób. Wszystkie osoby miały trądzik różowaty, skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień.(…)
            Więcej w numerze 46 Porad na zdrowie
                            Zofia Marciniak, Marta Remplewicz,
                             www.kosmetykidla.pl
                            
Zmieniony ( 03.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk