12.07.2020.
 
Medycyna św. Hildegardy. Wczesna metoda diagnostyczna - analiza żywej kropli krwi PDF Drukuj Email
Redaktor: Bożena Ciosek   
28.06.2018.
    Gdy nie czujemy się najlepiej, a badania nie wykazują wyraźnych nieprawidłowości, pojawia się pytanie: co mi właściwie dolega? Próbą odpowiedzi może być analiza kropelki krwi oglądanej pod mikroskopem natychmiast po jej pobraniu. Pamiętajmy, że krew krąży w ciągu minuty przez całe ciało i zbiera informacje o poszczególnych jego organach. Oglądając żywą kroplę obserwujemy na podłączonym monitorze poruszające się erytrocyty (czerwone krwinki) i leukocyty (białe krwinki), także płytki krwi i wygląd osocza. Bajeczna przygoda! Kto jeszcze nie widział swojej krwi w takim powiększeniu, nie będzie mógł się nadziwić temu co zobaczy.
    Piękne, okrągłe, nasycone barwą erytrocyty nie są niestety częstym widokiem. Z różnych przyczyn związanych ze stylem życia, stresem, dolegliwościami czy środowiskiem, w jakim żyjemy – spotkamy się z różnymi zniekształceniami erytrocytów, czasem uszkodzeniami, niejednokrotnie obraz krwi będzie nieprzejrzysty, a krwinki mocno polepione. Analiza tych nieprawidłowości wspomagana wywiadem z osobą poddaną badaniu pomoże zidentyfikować źródło problemu, wskazując jednocześnie kierunek zmian, które należy podjąć(…)
    Badane żywej kropli krwi na podstawie liczby i aktywności białych krwinek  pozwoli ocenić jak działa nasz system odpornościowy. Oceni predyspozycje do miażdżycy, stan wątroby i innych organów, wykaże nieszczelność jelit, obecność toksyn i metali ciężkich, grzybów, larw i jaj pasożytów. Wskaże również niedobory mineralno-witaminowe oraz predyspozycje do alergii.(…)
    Więcej w numerze 46 Porad na zdrowie
                                                         Bożena Ciosek                                     
                                                Polskie Towarzystwo Przyjaciół Medycyny św. Hildegardy
Zmieniony ( 02.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk