Strona główna  
20.10.2018.
 
Zatrute umysły PDF Drukuj Email
Redaktor: o. Wiesław Krupiński SJ   
02.10.2018.
    Środowisko naturalne, czyli cała Ziemia, otaczające ją powietrze i wszystkie wody podniebne dane ludziom przez Pana Boga, mają służyć zdrowiu oraz intelektualnemu, także duchowemu rozwojowi człowieka. Jednak człowiek, przez brak wiary, nie widzi Ojca pełnego miłości, a działanie szatana jeszcze bardziej zaciemnia prawdziwy obraz kochającego Stwórcy. Gdy ludzie słuchają diabła, doprowadzi ich do coraz większych cierpień. To, co już dziś jest owocem owego posłuszeństwa diabłu można dostrzec i  doświadczyć na własnej skórze.
    Prawie wszystko ludzie zatruli, a przez zatrucie ziemi, powietrza, wody i żywności, sukcesywnie zatruwane są ludzkie umysły. I nie chodzi tu tylko o fałszywe, kłamliwe ideologie, a o konkretne związki chemiczne ograniczające zdolności poznawcze człowieka, także właściwą orientację życiową. Ludzie przestają prawidłowo myśleć albo w ogóle stają się bezmyślni, bo już nawet im się nie chce myśleć - tak są zatruci. (…)
     „Poza Bułgarią, mamy najbardziej zatrute powietrze w całej Unii Europejskiej. Najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie pozostawiają złudzeń – w Polsce znajduje się 36 spośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej. Pogorszyliśmy wynik z 2016 roku, kiedy to 33 polskie miasta „załapały się” do tego niechlubnego rankingu. Opracowane przez WHO statystyki dotyczą 4300 miast na świecie. Ujawniają dane o rocznym średnim poziomie pyłu zawieszonego, jaki nas truje, doprowadzając do takich chorób, jak astma, rak płuc, czy choroby serca (…). Problem jest przerażająco realny i aktualny. Przykład? W styczniu 2107 roku według danych GUS, w Polsce wystąpiło o ponad 1/3  więcej zgonów niż w styczniu poprzedniego roku. To aż 11 tysięcy osób więcej jednego miesiąca. Nie wydarzyła się wówczas żadna klęska żywiołowa czy masowy zamach terrorystyczny, a na znacznym terytorium kraju wystąpiło wyjątkowo wysokie stężenie pyłu zawieszonego” (Magazyn „Polski Biznes”, nr 4, wrzesień 2018, s. 16).
     A jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza dla ludzkiego organizmu, podaję z powyższego artykułu pod znamiennym tytułem: „Zatrute powietrze niszczy zdrowie publiczne”. „Niepokój, bóle głowy, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, podrażnienie oczu, nosa, gardła, problemy z oddychaniem, choroby sercowo-naczyniowe, podrażnienia, infekcje i zapalenia układu oddechowego, astma, obniżona czynność płuc i rak płuc, uszkodzenia wątroby, śledziony i krwi” (por. tamże s. 17).(…)
     Więcej w numerze 47 Porad na zdrowie                                                o. Wiesław Krupiński SJ
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk