Strona główna arrow Szukaj  
20.10.2018.
 
EMS - trening pod napięciem PDF Drukuj Email
Redaktor: Małgorzata Dębska   
02.10.2018.
    Trening EMS (ang. Electrical Muscle Stimulation) to innowacyjna metoda ćwiczeń, wykorzystująca technologię impulsów elektrycznych na potrzeby sportu i fitnessu. Pozwala na osiąganie kondycji i utratę tkanki tłuszczowej w czasie krótszym niż typowe ćwiczenia.
W czym tkwi sekret tej metody?
    EMS wykorzystuje elektrostymulację mięśniową.  Sesja wygląda podobnie jak przygotowania do lotu w kosmos. Ćwiczenia wykonuje się w dopasowanym stroju, na który zakłada się specjalną kamizelkę, pas biodrowy, opaski z elektrodami na ramiona i uda. Pierwszy trening jest poprzedzany analizą składu ciała, a rodzaj i intensywność ćwiczeń jest dobierany w zależności od kondycji osoby ćwiczącej. Pobudzane są m. in. mięśnie klatki piersiowej, brzucha, grzbietu, odcinka lędźwiowego pleców pośladków, ud, bicepsów.
    Podczas zwykłego treningu mózg wysyła impulsy, które trafiając do neuronów, powodują skurcz mięśni. Podczas treningu EMS praca mózgu jest wspomagana impulsami elektrycznymi ze specjalnego urządzenia. Pobudza to mięśnie położone głęboko, co jest prawie niemożliwe podczas tradycyjnego ćwiczenia.
    Dla kogo taki trening? Dla każdego. Ważne jedynie, by ćwiczyć z instruktorem, który śledzi postępy i kontroluje siłę impulsów. Trening EMS jest polecany osobom niewysportowanym, uprawiającym sport rekreacyjnie, a także sportowcom wyczynowym.(…)
Efekty
    Zależą w znacznej mierze od przyjętych celów, pod które dobierane są ćwiczenia. Do efektów jakie daje trening z zastosowaniem elektrostymulacji mięśniowej należą: redukcja tkanki tłuszczowej, poprawa wydolności fizycznej, wzmocnienie mięśni, ujędrnienie skóry, redukcja cellulitu, zmniejszenie bólu pleców.
    Trening EMS jest bezpieczną formą, może być stosowany przez osoby niewysportowane i stale uprawiające sport. Trening taki nie obciąża stawów i nie wnosi ryzyka kontuzji, a impulsy elektryczne mają parametry identyczne jak te generowane przez mózg(…).
        Więcej w numerze 47 Porad na zdrowie
                                                                  Małgorzata Dębska

 
« poprzedni artykuł
Pierwsze strony
Reklama
Advertisement
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk