13.07.2020.
 
Obrona przed agresją (3) Jak ustrzec się przed kradzieżą? PDF Drukuj Email
Redaktor: Liliana Otręba   
02.10.2018.
    Chcąc zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo, warto mieć świadomość zagrożeń, umiejętnie się chronić, przewidywać konsekwencje swoich działań i wykazywać czujność. Postępując w ten sposób, nie mamy nic do stracenia, natomiast zyskać możemy wiele. Wykonanie każdego zabezpieczenia przeszkadza i utrudnia działanie złodziejowi, wydłuża czas jego „pracy”, stanowi przeszkodę, naraża go na złapanie na gorącym uczynku.
Kradzież kieszonkowa
    Złodzieje kieszonkowi są spotykani w każdej miejscowości. W większości działają w grupach minimum trzyosobowych, rzadkością dziś są pracujący w pojedynkę. Kieszonkowiec najczęściej wtapia się swoim wyglądem w tłum. Jedyne co go wyróżnia, to baczne obserwowanie i śledzenie wzrokiem otoczenia. Nie ma ustalonego wzorca złodzieja; kradną młodzi i starsi, dobrze ubrani i kloszardzi, kobiety i mężczyźni. Często tacy ludzie są nawet bardzo mili, sprawiają w otoczeniu dobre wrażenie. Niekiedy jeden z nich zagaduje potencjalną ofiarę, żeby w tym czasie jego wspólnik mógł ją niepostrzeżenie okraść.
    Grasują w różnych obszarach, najczęściej w środkach komunikacji miejskiej, na dworcach, na imprezach masowych, zawodach sportowych, w ośrodkach wypoczynkowych, sanktuariach, w metrze, na lotnisku, na bazarze, w banku, w supermarkecie...(…)
     Paniom radzę nabyć torebki antywłamaniowe z blokadą promieni RFID (zabezpieczające przed skanowaniem karty zbliżeniowej). Taka torebka jest wyposażona w zamki antykradzieżowe, także w odporny na przecięcia korpus i taki sam wzmocniony pasek na ramię. Kilka wewnętrznych kieszeni zapewnia doskonała organizację wewnątrz takiej torebki.(…)
Do zapamiętania    
    Warto wcielić w życie kilka ważnych zasad, jakie pomogą nam uniknąć omawianych trudnych sytuacji:
•    unikajmy pokazywania miejsca przechowywania portfela, ważnych dokumentów lub kosztowności,
•    bądźmy czujni zwłaszcza, gdy ktoś zadaje nam pytania, zagaduje nas, bo to może odwrócić naszą uwagę,
•    bądźmy bacznymi obserwatorami, patrzmy intruzowi prosto w oczy i w razie potrzeby zwracajmy się do niego stanowczym tonem,
•    pamiętajmy o tym, że kobiety także bywają złodziejkami, chociaż budzą nasze większe zaufanie(…)
    Więcej w numerze 47 Porad na zdrowie
                                        Liliana Otręba
                                     Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
Zmieniony ( 07.01.2019. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk