Strona główna  
22.01.2020.
 
Pokój serca PDF Drukuj Email
Redaktor: o. Wiesław Krupiński SJ   
03.10.2019.
    Nikomu nie trzeba udowadniać, jak bardzo dla ludzkiego systemu nerwowego ważny jest wewnętrzny spokój. A źródłem tego pokoju duszy i serca jest Jezus Chrystus. W każdej Eucharystii przypomina i obdarza nas na nowo tym wspaniałym darem, zwracając się: „Pokój mój daję wam, pokój mój zostawiam wam”. Już ponad dwa tysiące lat temu zapewnił swoich uczniów, że Jego pokój każdemu daje nadzieję, pociechę, radość i, że jest trwały. „Pozostawiam wam pokój, obdarzam was moim pokojem. Ale Ja nie obdarzam was w taki sposób, jak czyni to świat. Przestańcie się więc trwożyć w waszych sercach i lękać” (J 14, 27).
    Kochający Bóg dba o każde swoje dziecko. Jemu zależy na szczęściu każdego człowieka. Tymczasem ludzie Go tak bardzo nie rozumieją, wielu powątpiewa w Jego miłość. A gdyby nie ta miłość, to na ziemi nie istniałby żaden człowiek. Nie byłoby nas, nie byłoby życia na Ziemi, nie byłoby kosmosu, nie byłoby niczego. To dobry Bóg wszystko podtrzymuje w istnieniu i jest źródłem pokoju. Dał ludziom swego Syna, aby przywrócić ludzkim sercom pokój utracony przez grzech pierworodny. Każdy więc, kto pragnie tego pokoju może do Niego przyjść i doświadczyć wyciszenia, radości płynącej z kochającego serca, gdzie nie ma żadnego lęku, żadnej trwogi. Jest tylko miłość. Dlatego dobrze jest w tym sercu przebywać, u Niego szukać pokoju, nadziei, ratunku.
    Ludzkie serce nie jest spokojne, gdyż każdy jest obciążony grzechem, który rodzi największy niepokój i strach. A gdy jeszcze ludzie straszą się nawzajem, lęk się potęguje i wywołuje w człowieku panikę, doprowadza do dramatów, do tragedii. (…)
Więcej w numerze 51 Porad na zdrowie
                                                             o. Wiesław Krupiński SJ
Zmieniony ( 20.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk