Strona główna  
22.01.2020.
 
Kłopotliwa nadpotliwość PDF Drukuj Email
Redaktor: Anna Buczyńska   
03.10.2019.
    Mimo dbania o higienę, używania dezodorantów i antyperspirantów, nadpotliwość jest czasem poważnym problemem dotykającym zarówno kobiet i mężczyzn. Ta krępująca dolegliwość powoduje dyskomfort, wpędza w kompleksy i utrudnia życie. Zanim zaczniemy zastanawiać się, jak pozbyć się tego kłopotu, warto sobie uświadomić, że pocenie się jest naturalnym zjawiskiem fizjologicznym, służącym regulacji temperatury ciała, ma chronić organizm przed przegrzaniem. Pocimy się nie tylko, gdy jest gorąco, także gdy się denerwujemy oraz podczas aktywności fizycznej.
    Nie jesteśmy w stanie kontrolować procesu pocenia się. Na ludzkim ciele rozsianych jest od 2 do 4 milionów gruczołów potowych. Średnio wydzielamy około 900 ml potu podczas doby. Zdarza się, że gruczoły produkują i wydzielają więcej potu niż to jest potrzebne do regulowanie temperatury ciała, wtedy zmagamy się z nadpotliwością. Warto wówczas sprawdzić czy nie jest ona skutkiem problemów zdrowotnych, następnie wybrać zabiegi redukujące ten problem.
    Zanim zwrócimy się do lekarza celem wyeliminowania przyczyn zdrowotnych, należy zwrócić uwagę na aspekty związane z higieną, dietą i ubraniem. Brzydko pachnący pot najczęściej zatrzymuje się we włosach, dlatego warto przeprowadzić depilację pach.
    - Nadpotliwość jest kłopotliwa ze względów estetycznych. Może dotyczyć różnych części ciała: pach, stóp, dłoni czy czoła. W przypadku pach możemy pomóc sobie, korzystając z regularnej depilacji w dom, lub w salonie. Po weryfikacji skóry, specjalista zaproponuje np. depilację bezpaskowym woskiem twardym lub depilację woskiem miękkim z użyciem pasków do depilacji. Jeśli nie występują przeciwwskazania, można skorzystać z profesjonalnego zabiegu epilacji.(…)
Więcej w numerze 51 Porad na zdrowie
                                        Anna Buczyńska
                                
Zmieniony ( 20.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk