Strona główna  
28.01.2020.
 
Leczą czy szkodzą? PDF Drukuj Email
Redaktor: Krzysztof Kamiński   
03.10.2019.
    Ważne, by kupując lek, jego użycie skonsultować z lekarzem. Także zastanowić się, czy przyjmować lek przepisany przez lekarza, gdy równocześnie stosuje się kilka innych lub, gdy użycie zaleconego może nas narazić na skutki uboczne.   
    Amerykański lekarz naturalista dr Joseph Mercola twierdzi, że „wiele lekarstw nie spełnia dobrze swojego zadania i nie usuwa przyczyn choroby, a tylko sprawia, że pacjent uzależnia się od nich na całe życie. Po użyciu pewnej dawki, zaprzestanie stosowania leku wywołuje symptomy chorobowe jak np. nadciśnienie, większy cholesterol, co wymusza stosowanie coraz większych jednostek”. Dr Mercola podkreśla, że większość środków farmakologicznych powoduje zakłócenie naturalnego biologicznego funkcjonowania organizmu.
    Nie tylko przeciwbólowe
    Przedawkowanie paracetamolu wywołuje nieodwracalne uszkodzenie wątroby, ostrą niewydolność nerek i zaburzenia pracy mięśnia sercowego. Może nawet doprowadzić do śmiertelnego zatrucia.
 

    W Polsce paracetamol można znaleźć w 30 lekach o różnych nazwach i zastosowaniach, m.in. na przeziębienie, przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przeciwzapalnych. Kobieta karmiąca, zażywając tabletki z paracetamolem naraża dziecko na zawartość tego związku w mleku, w konsekwencji na uszkodzenie pracy wątroby niemowlęcia(…)
    Na artrozę i inne choroby, lekarze przepisują niesteroidowe leki przeciwzapalne, wlewy z kortyzonu itp. Środki te uśmierzają ból, mają jednak działania uboczne, a nie usuwają przyczyn choroby. Do popularnych przeciwzapalnych środków należy aspiryna. Jej długotrwałe stosowanie prowadzi do uszkodzenia błony śluzowej żołądka, krwawienia i wrzodów(…).
Antybiotyki
    Często są niezbędne w stanach zapalnych. Muszą być jednak stosowane rozważnie, po rozpoznaniu przyczyn choroby, wykonaniu badań analitycznych, z podaniem środków osłonowych, ponieważ antybiotyki zabiją szkodliwe bakterie, niszcząc równocześnie korzystną florę jelitową. Osłabiają system immunologiczny (…)
Sterydy
    Sterydy (steroidy) są lekami o silnych właściwościach przeciwzapalnych, stosowanymi w leczeniu wielu chorób u dzieci oraz dorosłych. Kuracja sterydami wiąże się z poważnymi skutkami ubocznymi(…)
    Statyny
    Grupą leków mogących naruszyć nasze zdrowie są statyny. Stosuje się je w celu zmniejszenia stężenia lipidów, mają działanie na układ krążenia przez wpływ na czynność śródbłonka, stabilizację blaszek miażdżycowych, hamowanie układu krzepnięcia, hamowanie reakcji zapalnych oraz działanie immunomodulacyjne(…). Statyny mogą wywołać poważne skutki uboczne. Jednym z takich jest miopatia - zaburzenie funkcjonowania komórek mięśniowych. Niekorzystnie wpływając na trzustkę (…)
Więcej w numerze 51 Porad na zdrowie  
                                Krzysztof Kamiński

Zmieniony ( 21.01.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk