09.07.2020.
 
Masaże w chorobach narządów wewnętrznych PDF Drukuj Email
Redaktor: Henryk W. Szczepański   
06.04.2020.
W kolejnych numerach zamieszczamy odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej naszemu współpracownikowi fizjoterapeucie. Jego porady na pewno przydadzą się każdemu.

Czy terapie manualne leczą schorzenia narządów wewnętrznych?
    Terapie manualne same w sobie nie leczą schorzeń i zaburzeń w pracy narządów wewnętrznych, ale są niezwykle pomocne w likwidowaniu tych zaburzeń. Według mnie, nic zewnętrznego nie leczy. To w człowieku są siły leczące i regenerujące. Należy im tylko stworzyć warunki do prawidłowego działania i nie zakłócać pracy.
    Dzięki masażowi rozluźniamy mięśnie, przez które przebiegają żyły, naczynia limfatyczne i nerwy. Przez uzyskanie rozluźnienia likwidujemy ucisk na nie, w ten sposób tworzymy warunki dla ich prawidłowego funkcjonowania. Technikami osteopatycznymi i chiropraktyką usprawniamy pracę segmentów ruchowych kręgosłupa, z których wychodzą nerwy sterujące praca całego organizmu. Dzięki zlikwidowaniu nacisków na nerwy stwarzamy warunki do niezakłóconego przebiegu informacji zwrotnych na szlaku: centralny układ nerwowy - narząd – centralny układ nerwowy.
    Drenażem limfatycznym oczyszczamy układ limfatyczny z tworzących się złogów, zatorów. Oczyszczamy drogi dla swobodnego przemieszczania się limfocytów, wzmacniając tym samym nasz układ odpornościowy. (…)
                              Więcej w numerze 53 Porad na zdrowie
                                                                       Henryk W. Szczepański
                                                                           Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
          


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk