09.07.2020.
 
Wirusom mówimy: nie! PDF Drukuj Email
Redaktor: Regina Łuska   
06.04.2020.
    Mamy czas, gdy wokół nas często słychać ludzi kichających, kaszlących. Panoszą się różne infekcje, najczęściej wirusowe, atakują górne drogi oddechowe, czasem żołądki i jelita. Zanim zachorujemy, lepiej uodpornić się i zaopatrzyć w środki zwalczające wirusy. Wokół nas jest naprawdę sporo roślin o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Wymienię najłatwiejsze do pozyskania. Przede wszystkim cebula i czosnek. Znajdziemy je w każdej kuchni i oczywiście zaraz usłyszę, że po zjedzeniu ich będziemy rozsiewać wiadomy zapaszek, a niektórym cebula szkodzi. A kto powiedział, że ich działanie wiąże się tylko z ich spożyciem? Zapominamy, że ich olejki eteryczne mają tę moc. Świeża miazga czosnku zbliżona do kropli zwierającej przecinkowce cholery, powoduje natychmiastowe zahamowanie ruchów tych drobnoustrojów. Fitoncydy zawarte w czosnku i cebuli zabijają w ciągu kilku minut wiele baterii i wirusów. (…)
         Mamy jeszcze w kuchennej szufladzie przyprawy. Przeciwwirusowo i wykrztuśnie działać będzie tymianek i majeranek. Jest też cząber, są liście laurowe i ziele angielskie. Nie zapominajmy o czarnuszce i kardamonie, szczególnie cenny jest też olej czarnuszkowy. Róbmy sobie herbatki z igieł sosnowych lub świerkowych. Do roślin przeciwwirusowych zaliczyć można też wrotycz, glistnik jaskółcze ziele, dziewannę, orzech włoski (kora, pączki, liście i niedojrzałe owoce, korzeń omanu, olcha czarna i szara, jeżówka. (…)
    Na temat roli witaminy C w organizmie wykonano ogromną ilość badań naukowych. Pierwszy był Albert Szent-György w 1928r. W 1932 Wang i King otrzymali witaminę C z cytryny. Rok później Haworth, Hirst i współpracownicy ustalili budowę chemiczną witaminy C. W latach 1933-34 Reichstein z zespołem dokonał syntezy kwasu askorbinowego. Jest rok 1937. Węgierski biochemik Szent- Gyorgyi (1893-1986) odbiera Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny za odkrycie kilka lat wcześniej kwasu heksuronowego zwanego inaczej witaminą C lub kwasem askorbinowym (od „anti-scorbutic” - działający przeciwszkorbutowo). Od tej pory ruszają na całym świecie doświadczenia naukowców chcących odkryć co takiego jeszcze, oprócz zapobiegania szkorbutowi, potrafi ta medyczna nowinka? Okazuje się, że witamina C potrafi bardzo wiele. Lata 40. XX wieku zaowocowały ogromną liczbą badań nad tą witaminą. W roku 1948 wybucha epidemia polio. Amerykański lekarz Frederick R. Klenner po zdiagnozowaniu pacjentów mógł odstawić chorych na polio do centrum kwarantanny (skazując ich na pewne kalectwo) lub rozpocząć na własną rękę leczenie polio mega dawkami witaminy C. Jako lekarz z powołania wybiera to drugie rozwiązanie. Już wcześniej leczył tą terapią pacjentów chorych na wirusowe zapalenie płuc, odnosząc stuprocentowy sukces(…)
                               Więcej w numerze 53 Porad na zdrowie
                                                                         Regina Łuska
                                                                    www.oceanspokoju.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Pierwsze strony
Reklama
 
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk