Strona główna  
09.07.2020.
 
Zagrożenia cyberprzestrzeni PDF Drukuj Email
Redaktor: Liliana Otręba   
06.04.2020.
     Nasze kontakty zawodowe oraz towarzyskie przeniosły się w dużym stopniu do wirtualnego świata. Praca zdalna, zakupy, przelewy bankowe i rozmowy odbywają się obecnie w internetowej rzeczywistości. W ten sposób unikamy osobistych kontaktów. Ma to zwiększyć nasze bezpieczeństwo, a w chwili obecnej w dużym stopniu uchronić nas przed rozszerzającą się pandemią COVIR 19. W sieci naszych działań jest o wiele więcej, czas na obecność w niej mają również hakerzy, cyberprzestępcy.  Tym razem o niektórych zagrożeniach związanych z korzystaniem ze sprzętu komputerowego oraz mobilnego. Warto zastanowić się i nad tym, jak zabezpieczyć się przed cyberwirusami zagrażającymi naszym sprzętom, także przed kradzieżami w cyberprzestrzeni. (…)
Programy antywirusowe
    Subskrypcja programu antywirusowego może obejmować komputer, laptop, tablet i smatfon. Zapewni nam ochronę przed zagrożeniami cyfrowymi, jak niebezpieczne aplikacje. W sytuacjach problemowych umożliwi przywracać dane, informacje kontaktowe oraz odzyskać zagubione lub skradzione urządzenie.
    Oszustwa dokonywane za pośrednictwem urządzeń mobilnych stanowią wielkie zagrożenie, co jest związane z wszechobecnym internetem w smartfonach. Postarajmy się zapewnić każdemu urządzeniu, także danym w nim zawartym, jak najlepszą ochronę. Darmowe aplikacje do systemu Android skutecznie przekazują informacje o oferowanych korzyściach, ale nie o rzeczywistych „kosztach” związanych z użyciem tych programów. Czasami lepiej zakupić aplikację, koszty nie są wysokie, natomiast aplikacja taka automatycznie informuje użytkownika o zagrożeniach związanych z destrukcyjnym oprogramowaniem, ochroną prywatności, również o innych niebezpieczeństwach (…)
    Dobre praktyki
    Korzystając z sieci Wi-Fi pamiętajmy, aby była ona szyfrowana, zabezpieczona hasłem. Korzystajmy z sieci bezprzewodowych tylko tych, które są zabezpieczone kluczem zabezpieczeń sieciowych lub certyfikatem. Połączenie z bankiem, pocztą lub innym serwisem powinno się odbywać tylko za pomocą połączenia szyfrowanego. Na pasku, gdzie wpisujemy link do strony, po połączeniu z tą stroną, przed jej adresem powinna pojawić się kłódka(…).
Więcej w numerze 53 Porad na zdrowie     
                                        Liliana Otręba
                                     Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć  

 
następny artykuł »
Webdesign by Webmedie.dk Webdesign by Webmedie.dk